چاپ
ارسال به دوست

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان:

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و بیماری نیوکاسل در شهرستان کنارک مشاهده نشد

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون موردی از آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و بیماری نیوکاسل در کنارک مشاهده نشده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، به نقل از پایگاه خبری عصر هامون، پرندگان مهاجر، عامل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در جهان شناخته می‌شوند به گونه ای که هر ساله برای جلوگیری از خسارات ناشی از این بیماری که از جنوب شرق آسیا تا ایران خسارات بسیاری به بار می‌آورد تدابیر و اقدامات جدی‌تری در دست اجرا قرار می‌گیرد.

در این راستا طی چند روز اخیر خبری در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در آبگیرهای کنارک منتشر شد که مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی سیستان وبلوچستان در گفت وگو با خبرنگار عصر هامون  اظهار کرد: نمونه برداری از پرنده های تلف شده صورت گرفته  و به آزمایشگاه جهت تشخیص بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و بیماری نیوکاسل ارسال شده است.

وی با تاکید بر این مطلب که نتیجه آزمایش هر دو مورد منفی گزارش شده است، افزود: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی است و می‌تواند سایر حیوانات از جمله خوک، اسب و همچنین انسان را درگیر کند.

به گفته مدیرکل دامپزشکی استان، برگزاری کلاس آموزشی- ترویجی برای بهره برداران و اهالی منطقه و مدیران و کارگران مرغداری ها در خصوص آشنایی با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یکی از اقدامات انجام شده در راستای پیشگیری از بروز این بیماری است.

  • کد خبر: ٧١٧١/
  • ١٢:١٦ - 1397/12/14/
  • تعداد بازدید: 63
کلید واژه ها

خروج