چاپ
ارسال به دوست

به مناسبت هفته دامپزشکی در سیستان و بلوچستان انجام شد:

برگزاری کارگاه آموزشی-ترویجی پرورش شتر، بیماری ها و محصولات جانبی به مناسبت هفته دامپزشکی

دکتر حامد گنجعلی بیان داشت: به مناسبت هفته دامپزشکی با هدف افزایش سطح آگاهی شترداران استان، کارگاهی با موضوع پرورش شتر، بهداشت، بیماری ها و محصولات جانبی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر گنجعلی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان گفت: به مناسبت هفته دامپزشکی به منظور افزایش سطح آگاهی شترداران استان، کارگاهی با موضوع پرورش شتر، بهداشت، بیماری ها و محصولات جانبی، با همکاری مشترک مرکز توسعه کسب و کار روستایی و کشاورزی و اداره کل دامپزشکی استان در مرکز آموزش کشاورزی و منابع طبیعی شهید خیابانیان زاهدان برگزار گردید.

وی افزود: در این کارگاه آموزشی-ترویجی که با استقبال خوب شترداران استان رو به رو شد ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، درباره ی بیماری های مهم پرورش شتر استان، مباحث اقتصادی محصولات جانبی شتر، معضلات و مشکلات پرورش شتر مطالبی بیان، بحث و تبادل نظر گردید.

دکتر گنجعلی اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان از نظر جمعیت شتر، دارای رتبه نخست کشوری می باشد که در صورت آموزش و تغییر دیدگاه شترداران استان از سنتی به رویکرد نوین در زمینه سرمایه گذاری بر روی محصولات جانبی شتر (کرک و شیر و ...) شاهد ارتقاء کیفی و کمی صنعت شترداری استان خواهیم بود.

وی ادامه داد: با عنایت به گسترش روزافزون فرهنگ مصرف محصولات شتر در سطح کشور و همچنین کشورهای همسایه، این صنعت می تواند فضای صادرات و ارزآوری مناسبی را به دنبال داشته باشد.

                                                      

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٥٦٢٨٤/
  • ٠٨:٢٣ - 1399/07/15/
  • تعداد بازدید: 51

خروج