چاپ
ارسال به دوست

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان:

بیش از 37 هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی در سیستان و بلوچستان معدوم شد

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: 37 هزار و 63 کیلوگرم فرآورده های خام دامی فاسد شامل گوشت قرمز، گوشت سفید، ماهی و آلایش دام ضبط شده از ابتدای امسال تاکنون در این استان معدوم و از چرخه مصرف انسانی خارج شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، مهدی حسینی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این مقدار فرآورده توسط کارشناسان و بازرسان دامپزشکی استان در بازرسی صورت گرفته از مراکز عرضه و توزیع فرآورده های خام دامی و مواد غذایی به دلیل تغییرات ارگانولپتیک ضبط و جمع آوری شد.

وی افزود: 10 هزار و 383 کیلوگرم از فرآورده های خام دامی این مدت از سطح کشتارگاههای دام و 26 هزار و 680 کیلوگرم نیز از سطح مراکز عرضه فرآورده های خام دامی نظیر قصابی ها و سوپرمارکت ها جمع آوری و معدوم شد.

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: با توجه به اهمیت نظارت بر مراکز عرضه، توزیع و بسته بندی فرآورده های خام دامی مسئولان این نهاد به طور مرتب به کنترل و رصد این مراکز می پردازند.

دکتر حسینی از شهروندان خواست برای تهیه گوشت سفید و قرمز مورد نیاز خود به مراکز تحت نظارت دامپزشکی سیستان و بلوچستان مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه نظرات، انتقادات و شکایات خود با سامانه 1512 تماس برقرار کنند.

  • کد خبر: ٢٤٨٢/
  • ١٢:٤٨ - 1397/08/29/
  • تعداد بازدید: 78
کلید واژه ها

خروج