چاپ
ارسال به دوست

به مناسبت فرارسیدن عید سعید قربان و پیشگیری ازبیماری تب کریمه کنگو

توصیه های بهداشتی مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با اصحاب رسانه

مدیر کل دامپزشکی استان، با توجه به فرا رسیدن عید سعید قربان و پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو و به دلیل شرایط ذبح دام و مصرف سریع دام قربانی بدون گذراندن دوره پیش سرد در این عید، طی چندین مصاحبه با برنامه های تلویزیونی و رادیویی مختلف، به بیان توصیه های بهداشتی و شرعی در این رابطه پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، مدیر کل دامپزشکی استان، با توجه به فرا رسیدن عید سعید قربان و پیشگیری از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، به دلیل شرایط ذبح دام و مصرف سریع دام قربانی بدون گذراندن دوره پیش سرد، طی چندین مصاحبه با برنامه های تلویزیونی و رادیویی مختلف، به بیان توصیه های بهداشتی و شرعی در این رابطه پرداخت.

دکتر مهدی حسینی به مردم استان توصیه کرد، در خرید دام دقت لازم و کافی نمایند و دام قربانی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند و جهت دریافت مشاوره بهداشتی به کارشناسان مستقر در میادین عرضه دام مراجعه نمایند.

وی با بیان این که پلاک دام مهر تاییدی بر سلامت دام است اظهار داشت در هنگام خرید دام به این موضوع توجه نمایند.

در پایان، ایشان با بیان این که خدمات بهداشتی و شرعی در این روز در کشتارگاه ها به صورت رایگان ارائه می شود از مردم درخواست نمود جهت ذبح دام قربانی به کشتارگاه ها و اکیپ های ثابت و سیار در سطح استان مراجعه نمایند.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢٣١٩/
  • ١٢:٢١ - 1398/05/20/
  • تعداد بازدید: 33
کلید واژه ها

خروج