چاپ
ارسال به دوست

در راستای ذبح بهداشتی و شرعی و اهداء غذایی سالم درعید سعید قربان توصیه شد:

توصیه های بهداشتی مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در عید سعید قربان

مدیر کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، جهت ذبح بهداشتی و شرعی قربانی و آسایش مردم در عید سعید قربان، به بیان نکاتی در این خصوص پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، مدیر کل دامپزشکی استان ضمن عرض تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید قربان، با بیان نکاتی درخصوص ذبح دام، برای مردم آرزوی سلامتی کرد.  

وی گفت: ذبح و قربانی نمودن دام در منازل و معابر عمومی و معدوم سازی نامناسب آلایش دام قربانی، موجب آلودگی محیط زیست، آزار همسایگان و انتشار بیماری های قابل انتقال از دام به انسان می شود، به همین دلیل رعایت موارد بهداشتی و شرعی به هنگام ذبح قربانی، ضامن سلامتی و آسایش شهروندان در این ایام است.

دکتر مهدی حسینی افزود: با توجه به اهمیت رعایت موارد بهداشتی و شرعی به هنگام ذبح دام توصیه می شود از ذبح دام در منازل و معابر خودداری و جهت این امر به کشتارگاه های استان که تحت نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی هستند، مراجعه نمائید و یا با مراجعه به اکیپ های سیار و ثابت مستقر در اداره کل، ادارات شهرستان و سطح شهر از خدمات و امکانات موجود جهت بازرسی قبل و بعد از ذبح قربانی استفاده نمایید.

شایان ذکر است در روز عید سعید قربان کلیه کشتارگاه های استان به صورت رایگان آماده ارائه خدمات به شهروندان می باشند و سامانه اطلاع رسانی 1512 آماده دریافت نقطه نظرات، پیشنهادها، گزارش ها و شکایات مردمی می باشد.


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ٢٤٢٢٦٣/
  • ٠٧:٥٦ - 1398/05/20/
  • تعداد بازدید: 35

خروج