چاپ
ارسال به دوست

افزون بر یک میلیون راس دام علیه انواع بیماری مایه کوبی شد

مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیون و 961 هزار و 964 راس دام این استان از ابتدای امسال تاکنون علیه انواع بیمارهای دامی مایه کوبی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دکتر مهدی حسینی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این دام ها علیه بیماری های مختلف نظیر طاعون نشخوار کنندگان کوچک،آبله گوسفندی و بزی، بروسلوز گاوی و گوسفندی، هاری،تب برفکی گوسفندی، شاربن و لمپی اسکین به طور رایگان در سیستان و بلوچستان واکسینه شدند.

وی افزود: مایه کوبی دام ها با هدف امنیت غذایی و تامین سلامت دام و غذا، حفظ و حراست از سرمایه های دامی کشور و پیشگیری از ظهور، بروز و شیوع بیماری های دامی انجام می شود.
مدیر کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان بیان کرد: دامپزشکی فعالیت های گسترده ای در حفظ و ارتقاء سطح بهداشت عمومی با هدف پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین دام و انسان انجام می دهد.

وی خاطر نشان کرد: شهروندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارائه نظرات، انتقادات و شکایات خود با سامانه 1512 تماس برقرار کنند.

 به گزارش ایرنا هم اینک افزون بر 2 میلیون و 849 هزار و 106 راس گوسفند و بز و حدود 140 هزار راس گاو، گوساله و گاومیش در سیستان و بلوچستان نگهداری می شوند.

  • کد خبر: ١٧٢٣/
  • ١٢:١٢ - 1397/08/09/
  • تعداد بازدید: 65
کلید واژه ها

خروج