چاپ
ارسال به دوست

برگزاری ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان سراوان

سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سراوان از برگزاری جلسه ستاد آنفلوانزای فوق حاد طیور با حضور ادارات مرتبط خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سراوان از برگزاری جلسه ستاد آنفلوانزای فوق حاد طیور با حضور ادارات مرتبط خبر داد.

 عبدالحسین محبوبی در این جلسه مطالبی در خصوص بیماری آنفلوانزای فوق حاد و وضعیت این بیماری در منطقه و استان بیان نمود و خواستار همکاری بین بخشی جهت پیشگیری و کنترل این بیماری در شهرستان شد.

 در ادامه مصوباتی به شرح ذیل به امضای مدعوین شرکت کننده در جلسه رسید.

1-مقرر گردید جهت افزایش آگاهی جامعه از خطرات بیماری، کارشناسان دامپزشکی و بهداشت و درمان با هماهنگی اداره آموزش و پرورش در مدارس برنامه آموزشی برگزار نمایند.

2- مقرر گردید جلسات ستاد بصورت مستمر تا پایان سال تشکیل و گزارش اقدامات را به دبیرخانه ستاد جهت پیگیری لازم ارسال نمایند.

3- مقرر گردید ضمن بازدید مشترک دامپزشکی و محیط زیست از تالاب ها و آبگیرهای شهرستان، برای روستاهای اطراف این آبگیرها کلاس آموزشی برگزار گردد.

4- مقرر گردید مرزبانی و نیروی انتظامی کلیه محموله های غیر مجاز ( فاقد مجوز دامپزشکی ) و قاچاق دام طیور را توقیف و برابر ضوابط قانونی اقدام نمایند

5- مقرر گردید با توجه به فصل مهاجرت پرندگان، محیط زیست شهرستان هرگونه تلفات غیر عادی را در اسرع وقت به دامپزشکی شهرستان اطلاع رسانی نماید.

6- مقرر گردید کلیه محموله های قاچاق پرندگان زینتی کشف شده در مناطق مرزی تحویل محیط زیست گردد تا بعد از تایید سلامتی توسط کارشناسان دامپزشکی و اخذ حکم قضایی جابجا گردد

7- مقرر گردید شهرداری سراوان در خصوص ساماندهی عرضه مرغ زنده در اسرع وقت اقدام نماید

  • کد خبر: ١٥٥١/
  • ١٢:٠٨ - 1397/08/05/
  • تعداد بازدید: 98
کلید واژه ها

خروج