چاپ
ارسال به دوست

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک:

برگزاری کارگاه آموزشی بیماری های مشترک در شهرستان زهک

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک از برگزاری کارگاه آموزشی با همکاری کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در خصوص بیماری های مشترک بین انسان و دام برای دهیاران شهر جزینک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک از برگزاری کارگاه آموزشی با همکاری کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان، در خصوص بیماری های مشترک بین انسان و دام برای دهیاران شهر جزینک خبر داد.

علی رافع شیخی گفت: با هدف ارتقاء سطح آگاهی عمومی و کاهش مخاطرات ناشی از بیماری های قابل انتقال از دام به انسان، با هماهنگی صورت گرفته کارگاه آموزشی یک روزه با موضوع  بیماری های CCHF و تب مالت برای دهیاران در محل سالن اجتماعات بخشداری شهر جزینک برگزار گردید.

وی در این کارگاه آموزشی مطالبی در خصوص راه های ابتلاء، علائم و روش های پیشگیری و کنترل این بیماری ها بیان نمود و با عنایت به نزدیکی عید سعید قربان و برای جلوگیری از بروز بیماری "تب خونریزی دهنده کریمه کنگو"، از همه شرکت کنندگان در این کارگاه درخواست نمود از هرگونه ورود غیر مجاز دام و ذبح غیر مجاز آن خودداری نمایند.

ایشان ضمن اعلام  ساماندهی اکیپ های ثابت و سیار در روز عید سعید قربان توسط اداره دامپزشکی شهرستان زهک از آمادگی کارشناسان این اداره جهت ارائه خدمات مشاوره ای، بهداشتی و شرعی به شهروندان خبر داد.

 


  • فایل پیوست :
  • کد خبر: ١٣٥٦٥٩/
  • ١٠:٠٣ - 1398/05/15/
  • تعداد بازدید: 76

خروج