چاپ
ارسال به دوست

ابتلای 14 نفر به تب کریمه کنگو در سیستان و بلوچستان

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان، از ابتلای 14 نفر به بیماری تب کریمه کنگو در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان گفت: با بررسی  به عمل آمده در اغلب مبتلایان دلیل اصلی ابتلا، تماس با گوشت دام ذبح شده در خارج از کشتارگاه که بصورت غیر مجاز کشتار شده بود.

دکتر غلامرضا سرگزی افزود:  بیماری تب کریمه کنگو در دام هیچ گونه علامتی ندارد و از ظاهر دام و یا معاینه بالینی قابل تشخیص نمی باشد.

وی از مردم در خواست نمود که از ذبح غیر مجاز دام در خارج از کشتارگاه جدآ خودداری نمایند و از دست زدن به کنه و له کردن آن با دست اجتناب نمایند و در صورت گزش توسط کنه سریعا به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه نمایند.

دکتر سرگزی به شهروندان توصیه نمود تا برای حفظ سلامت خود و خانواده شان فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود را از مراکز مجاز عرضه تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند.

لازم به ذکر است اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با شماره تلفن 1512 آماده دریافت گزارشات مردمی، نقطه نظرات، پیشنهادات و پاسخگویی به سئوالات شهروندان است.

  • کد خبر: ١٣٤٤٩٨/
  • ٠٨:٣٥ - 1398/04/20/
  • تعداد بازدید: 83
کلید واژه ها

خروج