چاپ
ارسال به دوست

واکسیناسیون 3674 راس دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در شهرستان ایرانشهر

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایرانشهر از انجام واکسیناسیون در واحدهای اپیدمیولوژیک این شهرستان، علیه بیماری لمپی اسکین خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایرانشهر گفت: در خرداد ماه سال جاری تعداد 3674 راس دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین در شهرستان ایرانشهر واکسینه شدند.

دکتر فرامرز هاشمزهی افزود: با توجه به مشاهده چند مورد دام مشکوک با علائم بیماری لمپی اسکین در روستای شهردراز، واکسیناسیون واحد های موجود در شعاع 10 کیلومتری این روستا در اولویت قرار گرفته و در خرداد ماه سال جاری تعداد 3674 راس گاو و گوساله و در 108 واحد اپیدمیولوژیک علیه این بیماری مایه کوبی شدند.

وی بیان داشت: بیماری لمپی اسکین یک بیماری ویروسی مختص گاو و گوساله است که با علائم تب، تاول‌های پوستی، کم اشتهایی، کاهش شیر و ... همراه است و از مهمترین عوارض این بیماری می باشد.

دکتر هاشمزهی اظهار داشت: بیماری لمپی‌اسکین، بیماری مشترک بین انسان و دام نبوده و تنها جمعیت دام سنگین، درگیر این بیماری می‌شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ایرانشهر در پایان از دامداران درخواست نمود تا نسبت به مایه کوبی و سم پاشی به موقع دام‌های خود اقدام نمایند و از حمل نقل غیر مجاز دام خودداری نمایند.

  • کد خبر: ١٣٤١٣٩/
  • ٠٩:٠٢ - 1398/04/13/
  • تعداد بازدید: 25
کلید واژه ها

خروج