چاپ
ارسال به دوست

برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بهداشتی مزارع پرورش میگو در شهرستان چابهار

دکتر اولیاء میرلاشاری از برگزاری دوره های آموزشی مدیریت بهداشتی مزارع میگو و بیماریهای میگو در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، معاون مدیرکل و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار، از برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت بهداشتی مزارع میگو جهت بهره‌برداران و کارشناسان، در محل سایت پرورش میگوی گواتر واقع در شهرستان چابهار خبر داد.

دکتر میرلاشاری گفت: این دوره آموزشی به ‌منظور ارتقاء سطح دانش و بهبود عملکرد بهداشتی پرورش‌دهندگان و کارشناسان مزارع پرورش میگوی گواتر این شهرستان برگزار شد.

وی بیان داشت: سایت گواتر  با مساحتی حدود 4000 هکتار، در سال جاری فعالیت ذخیره‌سازی و پرورش میگو را آغاز نموده است و امید آن داریم با کنترل‌های بهداشتی کارشناسان دامپزشکی، شاهد سالی پر رونق برای صنعت میگو در این شهرستان باشیم.

شایان ذکر است دوره آموزشی بیماری‌های میگو جهت دامپزشکان شاغل در بخش دولتی و خصوصی در شهرستان‌های چابهار و کنارک نیز با همکاری نظام دامپزشکی استان در محل اداره دامپزشکی شهرستان چابهار توسط دکتر کیخا کارشناس اداره کل برگزار گردید و شرکت کنندگان در این دوره با علائم، راه‌های پیشگیری و روش‌های برخورد و درمان بیماری‌های میگو به ‌ویژه بیماری لکه سفید و مدیریت بهداشتی مزرعه پرورشی و مرکز تکثیر میگو و روش‌های آماده‌سازی مزرعه پرورش آشنا شدند.

 

  • کد خبر: ١٢٩٣١٢/
  • ٠٨:٣٨ - 1398/02/16/
  • تعداد بازدید: 73
کلید واژه ها

خروج