چاپ
ارسال به دوست

4322 آزمایش کنترل کیفی بر روی آبزیان و دام چابهار انجام شد

معاون مدیر کل و رئیس اداره دامپزشکی چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: چهار هزار و 322 آزمایش کنترل کیفی از ابتدای سالجاری تاکنون بر روی آبزیان(میگو و ماهی)، دام و فرآورده های خام دامی در این شهرستان انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، دکتر اولیا میرلاشاری در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آزمایشگاه دامپزشکی چابهار برای تایید سلامت و ردیابی انواع بیماری های دام، طیور، بویژه آبزیان و کنترل کیفی فرآورده های خام دامی آزمایش ها و نمونه های دریافتی را انجام می دهد.
وی افزود: از اهداف مهم دامپزشکی در چابهار و سایر نقاط کشور امنیت غذایی و تامین سلامت دام، غذا و سلامت شهروندان است.
رئیس دامپزشکی چابهار گفت: نیروهای دامپزشکی با حفظ و حراست از سرمایه های دامی کشور و پیشگیری از ظهور، بروز، شیوع بیماری های دامی، حفظ و ارتقاء سطح بهداشت عمومی با پیشگیری و مبارزه با بیماری های دامی، بیماری های مشترک بین دام و انسان فعالیت گسترده ای را انجام می دهند.
وی ادامه داد: هم اینک پروژه آزمایشگاه تخصصی کنترل کیفی اداره دامپزشکی چابهار با تجهیزات مدرن و بروز با اعتبار 15 میلیارد ریال در این شهرستان در حال ساخت است.
میر لاشاری تصریح کرد: تکمیل و بهره برداری آزمایشگاه گامی بزرگ در راستای تسهیل صادرات و کنترل کیفی و بهداشتی محصولات شیلاتی و سایر فرآورده های خام دامی است.
وی بیان کرد: واحد آبزیان نیز وظیفه کنترل و نظارت بهداشتی لارو ریزی 125میلیون قطعه در 27 مزرعه به وسعت 617 هکتار از مزارع پرورش میگوی گواتر را برعهده داشته است.
رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار ذخیره سازی 300 هزار قطعه بچه ماهی در مزارع پرورش ماهی در قفس را از دیگر اقدامات واحد آبزیان عنوان کرد.

  • کد خبر: ٥٨٠/
  • ١٣:٥٤ - 1397/07/16/
  • تعداد بازدید: 112
کلید واژه ها

خروج