چاپ
ارسال به دوست

گزارشی از تلفات دام در مناطق سیل زده سیستان اعلام نشده است

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: تاکنون گزارشی از تلفات دام و یا بیماری ناشی از تلفات دام در مناطق سیل زده شمال استان گزارش نشده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان به نقل از خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران، دکترحسین فروزنده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دنبال وقوع سیل در شهرستان هیرمند اقداماتی با قید فوریت در روستاهای متاثر از سیل نظیر، تهیه و توزیع هشدارهای بهداشتی، برآورد واکسن، توزیع 200 لیتر سم در تعدای از روستاها و هماهنگی با رادیو شهری سیستان برای اطلاع رسانی نحوه مقابله با خسارت های سیلاب انجام شد.
وی ادامه داد: همچنین ضمن اعلام آماده باش تمام نیروها یک واحد دامداری در روستای اله آباد شهرستان نیمروز به عنوان نقطه امن برای تخلیه دام ها از مناطق پرخطر پیش بینی شد.
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: استفاده از ظرفیت دهیاران و شوراها برای اطلاع رسانی به دامداران و تشکیل نشست هماهنگی ادارات دامپزشکی منطقه سیستان برای مدیریت بحران سیل از دیگر اقدامات برای مقابله با مشکلات احتمالی در سیلاب اخیر در حوزه دام منطقه بوده است.
به گزارش ایرنا سیلاب های غیر قابل کنترل افغانستان از اواخر اسفند سال گذشته در منطقه سیستان جاری شده است.
این سیلاب ها پس از بارندگی های هفته گذشته در حوضه آبریز رودخانه هیرمند و آب شدن برف های کوههای هندوکش در بالا دست این رودخانه از جمعه شب سیلاب شدت بیشتری گرفته است.
منطقه سیستان با پنج شهرستان زابل، زهک، هیرمند، هامون و نیمروز در شمال سیستان و بلوچستان واقع شده و با ولایت نیمروز افغانستان هم مرز است.

  • کد خبر: ١٢٨٧٤٤/
  • ١٥:١٥ - 1398/02/03/
  • تعداد بازدید: 59

خروج