• 1402/03/13 - 09:36
  • تعداد بازدید : 585
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه

معدوم سازی بیش از 220 کیلو گرم فرآورده خام دامی ناسالم و منقضی شده در شهرستان خاش

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خاش از معدوم سازی بیش از 220 کیلو گرم فرآورده خام دامی ناسالم و غیر قابل مصرف در شهرستان خاش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان؛ دکتر رخشانی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان خاش بیان داشت: در راستای ارتقاء سلامت و بهداشت جامعه،  نظارت‌های بهداشتی مستمر بر عرضه فرآورده های خام دامی در قالب بازدیدهای مشترک، توسط کارشناسان ادارات دامپزشکی، جهاد کشاورزی، مرکز بهداشت و فرمانداری شهرستان خاش از مراکز عرضه فرآورده‌های خام دام نظیر رستوران، قصابی و سردخانه ها در سطح شهرستان صورت می پذیرد، که در این بازدید های مشترک بیش از 220 کیلوگرم فرآورده خام دامی از قبیل گوشت گوسفندی تاریخ منقضی شده، گوشت چرخ کرده وآلایش خوراکی ناسالم و غیر قابل مصرف انسان جمع آوری و برابر دستورالعمل های سازمان دامپزشکی کشور نسبت به معدوم سازی آنها اقدام گردید.

وی در ادامه افزود: در بازدید از 38 واحد صنفی نگهداری و عرضه فرآورده‌های خام دامی، 4 واحد صنفی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی مورد تذکر بهداشتی قرار گرفتند.

شایان ذکر است این بازدیدها که به صورت مستمر با هماهنگی ادارات مرتبط در زمینه سلامت جامعه به منظور افزایش سطح بهداشت و سلامت فرآورده های خام دام مصرفی شهروندان گرامی در این شهرستان انجام می‌پذیرد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان خاش
  • کد خبر : 302698
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه