• 1401/04/12 - 11:17
  • تعداد بازدید : 179
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شهرستان دشتیاری صورت پذیرفت:

بازدید، معاینه و نمونه گیری از دام های وارداتی در پایانه مرزی ریمدان

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتیاری بیان داشت: با توجه به واردات دام سنگین از پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری، نظارت دقیق کارشناسان دامپزشکی دشتیاری بر روند این واردات در حال انجام است.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتیاری بیان داشت: با توجه به واردات دام سنگین از پایانه مرزی ریمدان شهرستان دشتیاری، نظارت دقیق کارشناسان دامپزشکی دشتیاری بر روند این واردات  در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان، دکتر مسعود سرگزی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتیاری گفت: روند نظارت بر واردات دام زنده شامل قرنطینه، سم پاشی، پلاک کوبی و همچنین معاینه بالینی دام های وارداتی توسط کارشناسان اداره دامپزشکی دشتیاری به منظور تایید سلامت و جلوگیری از انتشار و انتقال بیماری ها با نهایت دقت در حال انجام است.

وی افزود: تمامی مراحل ورود دام از پایانه مرزی به محل قرنطینه و گذراندن دوره قرنطینه تا خروج از محل قرنطینه به مقصد کشتارگاه یا پرواربندی با نظارت دقیق و کامل کارشناسان اداره دامپزشکی دشتیاری صورت می پذیرد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان دشتیاری عنوان داشت: در صورت وجود علائم مشکوک به بیماری در دام های وارداتی به منظور تشخیص نهایی، نمونه گیری انجام شده که در سریعترین حالت ممکن و تحت شرایط خاص نمونه های اخذ شده به آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان ارسال می شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان چابهار,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 287753
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه