• 1401/08/24 - 13:30
  • تعداد بازدید : 38
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
با هدف ارتقا کیفیت و سلامت فرآورده های خام دامی در استان سیستان و بلوچستان انجام شد:

کشف و ضبط بیش از 2500 تن فرآورده خام دامی ناسالم و غیر بهداشتی

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بیان داشت: در راستای صیانت از سلامت و امنیت غذایی در جامعه، در سال جاری بیش از 17 هزار مورد بازدید نظارتی از مراکز تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی در استان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر حمید جانفدا رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی این اداره کل گفت: از جمله اقدامات سازمان دامپزشکی کشور در راستای تحقق شعار "تامین غذای سالم از مزرعه تا سفره" انجام دقیق و مستمر عملیات نظارت بهداشتی و شرعی دامپزشکی بر روند تولید، توزیع، نگهداری و عرضه فرآورده های خام دامی می باشد.

وی افزود: از این رو کارشناسان نظارت بهداشتی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 17 هزار مورد عملیات بازدید و نظارت بهداشتی انجام داده اند که طی بازدید های انجام شده بیش از 2500 تن فرآورده خام دامی به علت شرایط نامناسب بهداشتی ضبط گردیده است.

دکتر جانفدا اظهار داشت: فرآورده های ناسالم ضبط شده، پس از نمونه برداری و انجام آزمایشات لازم و مطابق دستور مقام قضایی در صورت منع مصرف انسانی از چرخه مصرف خارج و معدوم می گردد که حدود40 تن از این مقدار فرآورده ضبطی به دلیل منع مصرف انسانی معدوم گردیده است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 294395
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه