• 1401/08/11 - 08:32
  • تعداد بازدید : 33
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
در راستای صیانت از سرمایه های دامی در استان سیستان و بلوچستان انجام شد:

واکسیناسیون حدود 1 میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری تب برفکی

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: طی فاز واکسیناسیون رایگان تب برفکی در استان سیستان و بلوچستان حدود 1.5 میلیون راس دام سبک و سنگین علیه بیماری واگیر تب برفکی ایمن سازی شدند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر ویدا معزی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان گفت: بیماری تب برفکی از جمله بیماری های خطرناک و واگیر در جمعیت دامی است که ضرر و خسارات اقتصادی بالایی را به دامداران و روستائئیان تحمیل می نماید و برای پیشگیری نیازمند رعایت موارد بهداشتی و واکسیناسیون دوره ای دام ها علیه این بیماری است.

وی بیان داشت: از جمله سیاست های سازمان دامپزشکی کشور برای پیشگیری از بروز وشیوع این بیماری اجرای فاز های مختلف واکسیناسیون علیه بیماری های واگیر در جمعیت های دامی است که بر این اساس فاز واکسیناسیون رایگان تب برفکی در استان سیستان و بلوچستان از ابتدای مرداد ماه تا 15 مهر ماه سال جاری به مدت 75 روز با تحت پوشش قرار دادن جمعیت دام روستایی و عشایری اجرا شد.

دکتر معزی اظهار داشت: در این طرح بیش از 63 هزار راس دام سنگین و حدود 1 میلیون و 400 هزار راس دام سبک علیه بیماری تب برفکی به صورت رایگان واکسینه شدند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 291966
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه