• 1401/06/22 - 09:59
  • تعداد بازدید : 41
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با هدف قطع زنجیره انتقال بیماری هاری در سیستان و بلوچستان صورت پذیرفت:

طرح واکسیناسیون خانه به خانه سگ های صاحبدار (سگ های گله) علیه بیماری هاری

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان بیان داشت: در راستای اجرای وظیفه مندی در حوزه بیماری های مشترک بین انسان و دام، اداره کل دامپزشکی استان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و شهرداری زاهدان، اقدام به اجرای طرح واکسیناسیون سگ های صاحبدار نموده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان و سیستان و بلوچستان، دکتر ویدا معزی گفت: در این طرح واکسیناسیون رایگان و هدفمند سگ های صاحبدار به صورت خانه به خانه در حاشیه شهرهای زاهدان، خاش، تفتان، میرجاوه، سراوان و سیب و سوران انجام شد.

وی افزود: در مدت زمان اجرای این طرح به بیش از 2 هزار و 300 نفر از مردم مناطق هدف، آموزش های لازم در ارتباط با بیماری هاری، راه های پیشگیری از آن و نحوه برخورد با فرد حیوان گزیده در زمان گزش نیز داده شد.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان اظهار داشت: طی این طرح در مجموع حدود 1200 قلاده از جمعیت سگ های صاحب دار مناطق حاشیه شهر، بر علیه بیماری هاری به صورت رایگان و توسط اکیپ های مایه کوبی دامپزشکی واکسینه شدند و  همچنین تعداد 1200 قلاده از سگ های ولگرد موجود در این مناطق نیز جهت قطع زنجیره انتقال این بیماری، توسط شهرداری زنده گیری گردید.

دکتر معزی اذعان داشت: امید است با توجه به ایمن سازی سگ های صاحبدار و افزایش آگاهی  مردم حاشیه شهر درخصوص بیماری هاری، گام موثری در جهت کاهش موارد حیوان گزیدگی و پیشگیری از رخداد بیماری این بیماری برداشته شود.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290410
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه