• 1401/11/01 - 09:48
  • تعداد بازدید : 33
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در سیستان و بلوچستان انجام می شود:

طرح ملی واکسیناسیون همزمان دام سبک و سنگین بر علیه بیماری تب برفکی

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان، دکتر معزی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی دامپزشکی استان بیان داشت: بیماری تب برفکی یکی از بیماری های ویروسی بسیار واگیر دار در دام می باشد و به عنوان طاعون صنعت دامداری شناخته می شود و  علائم این بیماری در گاو، گوسفند و بز که به این بیماری حساس می باشند شامل: تب بالا، بی اشتهایی، تشکیل وزیکول در مخاط دهان و بالشتک های دندانی، تاج سم و فضای بین انگشتی می باشد.

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی دامپزشکی استان تصریح داشت: مهم ترین و اصلی ترین راه پیشگیری از شیوع بیماری تب برفکی، استفاده از برنامه منظم واکسیناسیون می باشد که اداره کل دامپزشکی استان نیز برنامه عملیاتی فاز دوم واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی سال 1401 را به صورت رایگان در جمعیت دام های سبک و سنگین روستایی و عشایری از ابتدای بهمن تا انتهای اسفند ماه به مدت 2 ماه آغاز می کند. پیش بینی می گردد در این طرح واکسیناسیون نزدیک به 88 هزار راس دام سنگین و حدود 2 میلیون و 800 هزار راس دام سبک واکسینه گردند.

در ادامه وی افزود: از دامداران محترم تقاضا می گردد به منظور ایجاد پوشش ایمنی مناسب حداکثر همکاری را با ادارات دامپزشکی شهرستان داشته باشند و عشایر محترم نیز قبل از کوچ نسبت به انجام واکسیناسیون دام های خود بر علیه بیماری تب برفکی اقدام نمایند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296495
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه