• 1401/06/10 - 11:56
  • تعداد بازدید : 34
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
فرماندار شهرستان راسک:

سلامت جامعه و حفظ سرمایه دامی مرهون خدمات دامپزشکی

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با فرماندار شهرستان راسک؛ ضمن عرض خداقوت به دولتمردان به مناسبت هفته دولت، به بیان گزارشی از عملکرد دامپزشکی پرداخت و اظهار داشت اقدامات دامپزشکی در راستای حمایت از تولید، توسعه پایدار و تامین سلامت مصرف کننده می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان؛ دکتر حسینی که در راس هیاتی به شهرستان راسک عزیمت کرده بود گفت: خط قرمز دامپزشکی، جلوگیری از تولید محصول آلوده است که بدین منظور دامپزشکی، با به روز رسانی آمار واقعی جمعیت دامی استان و برنامه ریزی در این زمینه، همزمان با سراسر کشور، اقدام به واکسیناسیون دام علیه بیماری ها از جمله طاعون نشخوارکنندگان کوچک و لمپی اسکین، نموده است. ضمن اینکه با بهره گیری از ظرفیت بالقوه دامداران و عشایر به عنوان دیده بان دامپزشکی، موضوع پایش بیماری به منظور اتخاذ اقدامات واکنش سریع نسبت به کنترل بیماری، در الویت قرار گرفته است.

فرماندار شهرستان راسک نیز در این دیدار؛ با قدردانی از اقدامات دامپزشکی به خصوص درباره فعالیت مجدد کشتارگاه صنعتی پیشین، با بیان اینکه سلامت جامعه و حفظ سرمایه دامی مرهون خدمات دامپزشکی می باشد گفت: برنامه محوری یکی از شاخصه های ارزشمند عملکرد دامپزشکی در این زمینه است.

شایان ذکر است کشتارگاه صنعتی پیشین در شهرستان راسک، ظرفیت کشتار 280 راس دام سنگین و 500 راس دام سبک را دارد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290112
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه