• 1403/01/04 - 21:17
  • تعداد بازدید : 77
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
#دامپزشکی_در_ایام_تعطیلات_نوروز_در_کنار_مردم

دامپزشکی چابهار؛ پای کار و پیشتاز در خدمت به مردم

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر داریوش سرگزی معاون مدیرکل و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار اظهار کرد: در راستای عمل به فرامین مقام معظم رهبری و تحقق شعار سال «جهش تولید، با مشارکت مردم» و با توجه به خطر بروز بیماری در جمعیت دامی مناطق سیل زده و لزوم واکسیناسیون و درمان به موقع دام، واحد مبارزه با بیماری‌های دامی دامپزشکی شهرستان چابهار روزانه روستا به روستا و دامداری به دامداری مراجعه می‌نمایند و کار توزیع مکمل‌ها، واکسیناسیون و درمان رایگان دام بی وقفه انجام می‌شود و تاکنون با اقدامات ارزشمند صورت گرفته گزارشی از وقوع کانون بیماری در منطقه نداشتیم.
 
وی اذعان داشت: واحد نظارت بر سلامت فرآورده های خام دامی با جدیت و مسئولیت پذیری مثال زدنی واحدهای عرضه سطح شهر شامل قصابی ها، رستوران ها، سردخانه ها، بازار ماهی فروشان، شرکت‌های بسته بندی ماهی و میگو، کشتارگاه‌ها و مراکز عرضه مرغ و تخم مرغ را تحت نظارت داشتند تا در این ماه مبارک شهروندان و مسافران نوروزی با خاطری آسوده از سلامت غذا بر سر سفره بنشینند.
 
دکتر سرگزی افزود: واحد آزمایشگاه اداره دامپزشکی چابهار با بهره گیری از نیروی انسانی توانمند و تجهیزات  به روز؛  نمونه‌های مربوط به مراکز تکثیر، آزمایشات محموله های صادراتی و کنترل کیفی فرآورده های خام دامی را روزانه انجام داد تا کار تولید و صادرات بدون وقفه صورت گیرد.
 
معاون مدیرکل و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار گفت: روند تامین و تضمین سلامت دام و نیاز پروتئینی کشور حتی در لحظه تحویل سال در حال انجام بود و همکاران واحد قرنطینه مثل همیشه جهاد گونه در میدان حضور داشتند.
 
وی بیان داشت: در واحد بهداشت و مدیریت بیماری‌های آبزیان هم با توجه به فصل آغاز پرورش میگو کار با جدیت و حساسیت پیگیری گردید.
 
دکتر سرگزی در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) افزود: همه این اقدامات با پای کار بودن فرزندان توانمند و متعهد استان سیستان و بلوچستان در حوزه دامپزشکی صورت گرفت تا جهش تولید با مشارکت مردم در این خطه از کشور عزیزمان به معنای واقعی کلمه در سال جدید تحقق یابد.
 
معاون مدیرکل و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار گفت: سامانه گویای ۱۵۱۲ اداره دامپزشکی چابهار آماده دریافت نظرات، پیشنهادات، گزارشات و انتقادات مردم می‌باشد.
  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان چابهار,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 316848
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه