• 1401/05/04 - 10:46
  • تعداد بازدید : 149
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در سیستان و بلوچستان انجام شد:

تمهیدات و هشدار دامپزشکی برای آمادگی در پی بارندگی و احتمال وقوع سیلاب

مسئول هماهنگی ستاد بحران اداره کل دامپزشکی استان بیان داشت: دامداران و مرغداران استان باعنایت به هشدارهای بارندگی و وقوع احتمالی سیلاب و تغییرات محسوس آب و هوایی، می بایست با رعایت الزامات بهداشتی-قرنطینه ای و همچنین فراهم نمودن تمهیدات لازم در زمان وقوع سیل آمادگی لازم برای پیشگیری و کاهش خسارات و آسیب های احتمالی ناشی از آن را مد نظر قرار دهند.

به گزارش روابط عمومی  اداره کل دامپزشکی استان، دکتر محمد کریم پورمند گفت: دامداران و مرغداران نسبت به تأمین دان، علوفه و خوراک به میزان کافی و در محل مناسب و دور از جریانات آبی در دامداری و مرغداری ها اقدام نموده و به کلیه مرغداری های با سن بالا در مناطق در معرض خطر سیل توصیه می گردد، جهت ارسال طیور پایان دوره به کشتارگاه ها اقدام نمایند.

وی ادامه داد: از قرار دادن علوفه در مکان هایی که احتمال نفوذ آب وجود دارد پرهیز نموده و از پالت در انبارهای نگهداری دان در مرغداری ها استفاده شود، در مرغداری ها برای مهار آب سیل بند ایجاد نموده و جهت تامین آب سالم مورد نیاز دام ها تمهیدات و پیگیری های لازم را انجام دهید.

دکتر پورمند تصریح داشت: لازم است پس از فروکش کردن سیل احتمالی، سم پاشی جایگاه نگهداری و بدن دام ها را انجام دهید چرا که نقش به سزایی در کنترل بیماری های انگلی دارد و ضدعفونی نمودن ورودی و محوطه دامداری ها ضروریست.

وی از دامداران و روستائیان درخواست نمود تا هرگونه تلفات و بیماری در جهعیت های دامی را با قید فوریت به اداره دامپزشکی شهرستان اطلاع دهند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر,هشدارهای بهداشتی
  • کد خبر : 288685
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه