• 1401/06/10 - 13:14
  • تعداد بازدید : 46
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
امام جمعه شهرستان ایرانشهر:

تبیین ذبح شرعی و بهداشتی دام با بهره گیری از ظرفیت هیات مذهبی و مساجد

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با امام جمعه معزز شهرستان ایرانشهر ضمن قدردانی از رهنمودها و حمایت های ایشان، گزارشی از اقدامات دامپزشکی در ایام عید قربان و ماه محرم ارائه نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان؛ در این دیدار، که مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه و رئیس اداره حراست اداره کل دامپزشکی استان نیز حضور داشتند، دکتر مهدی حسینی با اشاره  به اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی میدان دام و پیشگیری از کشتار غیر مجاز، اظهار امیدواری نمود که با نظارت های بهداشتی مستمر،  افق روشن و رو به بهبودی، برای تامین سلامت مصرف کنندگان فراهم می شود.

در ادامه؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در اداره کل دامپزشکی استان، با ارائه آماری از تعداد ذابحین شرعی، ناظرین و ضابطین قضایی، گزارشی از نظارت های شرعی بر ذبح دام و استحصال گوشت در ایام تاسوعا و عاشورا قرائت و ضمن تقدیر از حمایت های امام جمعه معزز ایرانشهر، پیشنهاد به برگزاری همایشی در ایام هفته گرامیداشت دامپزشکی، به منظور تبیین موازین شرعی ذبح اسلامی، با حضور اندیشمندان و صاحب نظران اهل تشیع و تسنن داد.

سپس حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای بزمانی امام جمعه محترم شهرستان ایرانشهر؛ با اشاره به اعتقادات و فرهنگ عامه مردم شهرستان در خصوص ذبح دام در عید قربان، خواستار بررسی کارشناسانه پیرامون امکان احداث مکان های محدود، جهت کشتار دام، با رعایت ضوابط و مقررات دامپزشکی شد.

ایشان همچنین متذکر شدند که با طراحی استاندارد و بهداشتی اماکن، امکان قضاوت و انتخاب صحیح برای مردم فراهم شود.

امام جمعه شهرستان ایرانشهر در بخش پایانی سخنانش، با تاکید مجدد بر رعایت دقیق قوانین و دستورالعمل ها، بهره گیری از ظرفیت هیات مذهبی، مساجد و تریبون نماز جمعه را به منظور تبیین احکام و اصول ذبح شرعی و بهداشتی  ضروری و مفید دانست و حمایت خویش را در این زمینه اعلام نمود.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290134
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه