• 1403/03/29 - 07:30
  • تعداد بازدید : 38
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
طرح نظارت بهداشتی و شرعی ویژه عید قربان در سیستان و بلوچستان اجرایی گردید:

بازرسی بهداشتی افزون بر 19 هزار و 600 راس دام زنده و لاشه قربانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان، دکتر غلامرضا سرگزی مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان با اشاره به ورود بیش از 21000 راس دام سبک از خارج استان برای عید قربان، اظهار داشت: در روز عید سعید قربان بیش از 12 هزار 200 رأس دام زنده و افزون بر 7 هزار و 400 لاشه ذبح شده در استان، بازدید و بازرسی شد.
دکتر سرگزی گفت: همه ساله سازمان دامپزشکی کشور به منظور حفظ سلامت عمومی، تامین دام زنده سالم و گوشت بهداشتی و شرعی، اقدام به اجرای طرح نظارت بهداشتی در عید سعید قربان در سطح کشور می‌نماید چرا که عدم توجه به نکات بهداشتی دامپزشکی می‌تواند بهداشت جامعه را تهدید کند. 
وی ادامه داد: اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان با سازماندهی تیم‌های ویژه عید قربان، از هنگام خرید دام تا معاینات پیش و پس از کشتار در روز عید قربان از ساعت 6 صبح تا ساعت ۱۴ بعد از نظارت بر دام‌های قربانی را انجام داده اند و در میادین موقت دام و کشتارگاه‌های شهرستان دام‌های زنده و لاشه‌های کشتاری را از نظرآلودگی به عوامل بیماری‌زا علی الخصوص بیماری‌های مشترک بین و انسان بازرسی کرده و سلامت مصرف کنندگان را از نظر ابتلا به بیماری‌ها تضمین کردند.
وی اذعان داشت: بازرسی بهداشتی دام‌های قربانی در راستای حفظ سلامت مصرف کنندگان و تامین بهداشت عمومی توسط 27 اکیپ ثابت و 40 اکیپ سیار متشکل از  ۱۲۵ نفر ناظر بهداشتی شامل ۴۵ دامپزشک و ۸۰ نفر کارشناس نظارت بر فرآورده های خام دامی، ۱۳ناظر شرعی انجام شد که بر شرایط بهداشتی و شرعی، ذبح بیش از 17 هزار راس دام زنده عرضه شده و تعداد افزون بر 7 هزار و 400 لاشه قربانی اعلام کرد. نظارت کردند.
وی افزود: در این ایام اداره کل دامپزشکی استان برابر وظایف سازمانی خدمت رسانی نمود و مسئله ای که بیش از پیش اهمیت می‌یابد اینست که بدلیل حجم بالای کشتار در خارج از کشتارگاه‌ها در روز عید قربان و افزایش مخاطرات بهداشتی، نقش رسانه در تنویر افکار عمومی و افزایش ارتقاء آگاهی مردم بسیار مهم است که در سال جاری همکاری موثر صدا و سیما و خبرگزاری‌ها باعث افزایش سطح اطلاع‌رسانی دستگاه گردید که از زحمات آنها تقدیر می‌گردد و اعتقاد و استقبال مردم استان در انجام عمل خداپسندانه قربانی را کم نظیر و قابل تقدیر دانست.
  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 321524
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه