• 1401/06/19 - 08:59
  • تعداد بازدید : 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شهرستان چابهار صورت پذیرفت:

بازدید مدیر کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان از سایت پرورش میگوی شهید صنعتی گواتر

دکتر مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان ضمن بازدید از وضعیت برداشت میگو در مزارع پرورش سایت شهید صنعتی گواتر، از افزایش 63 درصدی تناژ میگوی تولیدی از میزان 1100 تن در سال 1400 به 1800 تن در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان؛ مهدی حسینی افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای دو مجتمع پرورش میگو می باشد که در سال جاری در این دو مجتمع، مجموعا 149 میلیون قطعه پست لارو ذخیره سازی گردیده که نسبت به سال گذشته رشد 72 درصدی داشته است.

وی افزود: استان سیستان و بلوچستان دارای دو مرکز تکثیر میگوی فعال می باشد که تولید در این مراکز، با رشد 90 درصدی نسبت به سال گذشته، به 130 میلیون قطعه پست لارو رسیده است که از این میزان 70 میلیون قطعه پست لارو به خارج استان ارسال گردیده است.

وی در ادامه گفت : مراکز تکثیر و مزارع پرورشی استان تحت مراقبت برنامه ملی راهبردی کنترل بیماری لکه سفید میگو قرار داشته و در راستای نظارت های بهداشتی بعمل آمده  در طول  این دوره تکثیر و پرورش فصل زراعی، میزان 730 مورد آزمایش تست PCR بر روی پیش مولدین، مولدین، پست لاروها، غذا و منابع وحشی در خصوص ردیابی عوامل مسببه بیماری های هشدار دهنده میگو مانندWSSV ،IHHNV ، TSV، YHV  ، AHPND و ... در مراحل قبل از ذخیره سازی، تولید و در نهایت برداشت میگو انجام گرفته است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 290263
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه