• 1401/10/29 - 12:49
  • تعداد بازدید : 32
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در سیستان و بلوچستان انجام می گردد:

آغاز فاز هفتم طرح واکسیناسیون بر علیه بیماری نیوکاسل در طیور بومی

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر مسعود اصغری معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان با بیان اینکه سازمان دامپزشکی کشور به عنوان متولی بهداشت و مدیریت بیماری های دامی می باشد گفت: به همین منظور در راستای شرح وظایف ذاتی، اداره کل دامپزشکی استان نیز همزمان با سراسر کشور اقدام به اجرای طرح واکسیناسیون بر علیه بیماری نیوکاسل در طیور بومی می نماید.

در ادامه وی عنوان داشت: آغاز عملیات واکسیناسیون بر علیه این بیماری با واکسن نیوکاسل مقاوم به حرارت از سویه غیر بیماریزا که از تولیدات داخل کشور می باشد، از اول بهمن ماه سال جاری به صورت آشامیدنی و رایگان در جمعیت طیور بومی استان اجرا می گردد .

دکتر اصغری افزود: از اهداف مهم این طرح، جلوگیری از انتشار ویروس به واحدهای صنعتی، کاهش کانون های بیماری در این واحدها و همچنین کاهش خسارت در طیور روستایی و کمک به معیشت روستاییان می باشد.

شایان ذکر می باشد: بیماری نیوکاسل یکی از بیماری های مهم در پرندگان است که می تواند ضمن ایجاد تلفات در جمعیت طیور، خسارات اقتصادی زیادی را در واحدهای پرورش نیمچه های گوشتی و مزارع مرغ تخمگذار به بار آورد، و مهمترین راه پیشگیری از بروز این بیماری واکسیناسیون طیور می باشد. لذا به منظور تسریع در اجرای عملیات و ایجاد ایمنی موثر در طیور بومی، از مردم شریف استان تقاضا می شود همکاری لازم با اکیپ های اعزامی دامپزشکی داشته باشند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 296465
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه