• 99/10/20 - 09:55
  • تعداد بازدید : 70
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در سیستان و بلوچستان انجام شد:

کشتارگاه های طیور استان فعال شد

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی ومواد غذایی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: کشتارگاه های طیور شهرستان های زاهدان و ایرانشهر فعال شده و اقدام به کشتار طیور مرغداری های استان نمودند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر حمید جانفدا گفت: با پیگیری های به عمل آمده توسط اداره کل دامپزشکی استان و سایر ارگان های مربوطه و مساعدت هایی که در این زمینه صورت گرفت کشتارگاه های طیور شهرستان های زاهدان و ایرانشهر فعال شده و اقدام به کشتار طیور مرغداری های استان نمودند.

وی افزود: فعالیت این کشتارگاه ها ضمن حل مشکل مرغداری های استان برای کشتار و عرضه مرغ پایان دوره آنها، باعث گردیده بخشی از مرغ هایی که قبلا به صورت زنده فروشی عرضه می گردید دراین کشتارگاه ها به صورت بهداشتی و تحت نظر دامپزشک و ناظر ذبح شرعی، کشتار شده و به صورت کاملا بهداشتی و مورد تایید دامپزشکی در بازار عرضه گردد.

رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان اظهار داشت: در این راستا از اول تا پانزدهم دی ماه سالجاری حدود 64 هزار قطعه مرغ در این دو کشتارگاه ذبح و عرضه گردیده است و از مردم درخواست کرد باتوجه به مخاطرات عرضه و کشتار غیرمجاز مرغ زنده، مرغ مصرفی مورد نیاز خود را از فروشگاه های مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه نمایند.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 258966

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید