• 99/10/21 - 12:42
  • تعداد بازدید : 42
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شهرستان زاهدان انجام شد:

پایش سرمی بیماری آنفلوانزای فوق حاد در واحد تخمگذار تجاری در زاهدان

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زاهدان گفت: پایش سرمی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در واحد تخمگذار تجاری در این شهرستان با هدف بررسی وضعیت و کنترل این بیماری در شهرستان زاهدان انجام شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر جواد راشکی بیان داشت: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بیماری ویروسی و به شدت واگیردار بوده که در صورت بروز سبب تلفات و خسارات سنگین و جبران ناپذیر برای مرغداران و روستائیان خواهد شد.

این بیماری از طریق پرندگان مهاجر ناقل و آلوده و یا رفت و آمد افراد آلوده به طیور بومی و صنعتی منتقل خواهد شد که برای پیشگیری از آن نیاز به رعایت اصول امنیت زیستی و توصیه های بهداشتی دامپزشکی در این خصوص می باشد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زاهدان اظهار داشت: در راستای رصد و پایش این بیماری خطرناک در شهرستان زاهدان کارشناسان دامپزشکی به پایش سرمی این بیماری در تنها واحد تخمگذار تجاری این شهرستان پرداختند و تاکنون موردی مبنی بر وقوع بیماری فوق در سطح استان، تشخیص و گزارش نگردیده است.

در پایان دکتر راشکی از مرغداران و روستائیان درخواست نمود تا در صورت مشاهده تلفات غیرعادی و یا علائم این بیماری در طیور بومی، وحشی و صنعتی موارد را سریعاً به اداره دامپزشکی اطلاع و اقدامات بهداشتی لازم را انجام دهند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان زاهدان
  • کد خبر : 258998

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید