• 99/10/09 - 13:07
  • تعداد بازدید : 102
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در بازدید از کشتارگاه طیور زاهدان بیان شد:

فعالیت کشتارگاه طیور، شاه کلید موفقیت در توسعه صنعت مرغداری استان

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: بررسی مشکلات و رفع موانع موجود بر سر راه فعالیت و راه اندازی مجدد کشتارگاه های طیور در استان ضروری و ازجمله بهترین راهکارهای موجود برای موفقیت و توسعه صنعت مرغداری در استان می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، مدیرکل دامپزشکی استان به همراه معاون سلامت، نماینده ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی با هدف کنترل مراحل کار و بررسی مشکلات موجود از کشتارگاه طیور زاهدان بازدید کردند.

دکتر مهدی حسینی در این بازدید گفت: با توجه به ایجاد تحولات چشمگیر و گسترش ارتباطات سامانه های دامپزشکی با سامانه های سایر دستگاه ها، در راستای بسترسازی و تحقق دولت الکترونیک در کشور و همچنین تاکید بر الزام دریافت نهاده در مرغداری ها مشروط بر حمل مرغ پایان دوره به کشتارگاه های طیور ، بررسی مشکلات و رفع موانع موجود بر سر راه فعالیت و راه اندازی این کشتارگاه ها ضروری می باشد.

وی افزود: با الزام حمل مرغ پایان دوره به کشتارگاه نیاز به وجود و فعالیت کشتارگاه های طیور بیش از پیش احساس می شود و خلاء ناشی از فعالیت کشتارگاه های طیور را می توان با رفع موانع موجود و فعالیت مجدد کشتارگاه های غیر فعال طیور در استان تا حدودی برطرف کرد.

مدیر کل دامپزشکی استان اظهار داشت: با عنایت به سیاست سازمان دامپزشکی کشور در زمینه کنترل و پیشگیری از وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سطح کشور، وضعیت رخداد بیماری مذکور در برخی کشورها و از سویی عرضه گسترده مرغ زنده در سطح استان، یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از وقوع بیماری های طیور از جمله بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و همچنین مقاومت دارویی، اعزام مرغ پایان دوره به کشتارگاه ها ی طیور می باشد.

در این دیدار، حجة الاسلام والمسلمین سجادی بر حمایت از فعالیت کشتارگاه ها به دلیل استحصال گوشت حلال و عاری از بیماری تاکید کرد و گفت: دستگاه های حوزه فرهنگی و بویژه ائمه جمعه استان باید بر ترویج و فرهنگ سازی در زمینه مصرف مرغ بسته بندی شده به دلیل اطمینان از حلیت و سلامت آن و عدم خرید و فروش مرغ زنده تاکید و از فعالیت کشتارگاه های طیور در استان حمایت نمایند و سازمان جهاد کشاورزی استان نیز در این خصوص هماهنگی و اقدامات لازم با این دستگاه ها را انجام داده است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 258688
کلمات کلیدی

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید