• 99/10/23 - 10:19
  • تعداد بازدید : 79
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شهرستان زاهدان انجام شد:

عملیات تست سل و بروسلوز در بزرگترین مجتمع گاوداری صنعتی زاهدان

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زاهدان از انجام عملیات تست و بروسلوز توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی در بزرگترین مجتمع گاوداری صنعتی زاهدان با تعداد 1800 راس گاو شیری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر جواد راشکی گفت: انجام تست های تشخیصی سل و بروسلوز یکی از وظایف حاکمیتی مهم دامپزشکی بوده که نقش اساسی در پیشگیری و کنترل این بیماری دارد.

وی افزود: بیماری های سل و بروسلوز ازجمله بیماری های مشترک بین انسان و دام هستند که علاوه بر ایجاد تلفات و خسارت در جمعیت های دامی در صورت بروز و انتقال، تهدیدی جدی برای سلامت انسان نیز به شمار می آیند.

دکتر راشکی اظهار داشت: از اولین و مهمترین اقدامات در پیشگیری از بروز و شیوع بیمارهای واگیردار دامی و مشترک بین انسان و دام  انجام مراقبت های فعال و غیرفعال بیماری ها در جمعیت های دامی می باشد که در این راستا تست های سل و بروسلوز توسط اکیپ های زبده و آموزش دیده دامپزشکی به صورت مستمر و طبق برنامه ها و دستورالعمل های علمی سازمان دامپزشکی کشور انجام می شود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ادامه داد: کارشناسان دامپزشکی شهرستان زاهدان به انجام عملیات تست سل و بروسلوز در بزرگترین مجتمع گاوداری صنعتی این شهرستان پرداختند که در صورت مثبت شدن تست تشخیصی، دام مبتلا از گله حذف و به کشتارگاه منتقل می گردد.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان زاهدان
  • کد خبر : 259066

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید