• 99/11/26 - 01:50
  • تعداد بازدید : 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شهرستان زهک انجام شد:

کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان زهک فعال شد

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک از فعالیت مجدد کشتارگاه صنعتی طیور این شهرستان با همت و تلاش متولیان عرصه بهداشت و سلامت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، علی رافع شیخی گفت: تنها کشتارگاه صنعتی طیور منطقه سیستان که به علت مشکلات اقتصادی مدت مدیدی غیر فعال بوده با همت و تلاش مسئولین و دلسوزان عرصه بهداشت و سلامت وارد فاز تولید گردید.

وی بیان داشت: فعالیت کشتارگاه های صنعتی طیور از دو منظر بهداشتی و اقتصادی حائز اهمیت بسیار می باشد و در حال حاضر با توجه به شیوع و گزارش کانون هایی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد در برخی از نقاط کشور، مردم استان می بایست گوشت مرغ مصرفی خانوار را از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی و به صورت مرغ کشتار روز تهیه نمایند. 

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک اظهار داشت: امروزه امر پیشگیری از بیماری ها و رعایت بهداشت در جوامع، جایگاه و منزلت خویش را به درستی پیدا نموده است، لذا احداث و فعالیت کشتارگاه های صنعتی دام و طیور در کشور یکی از ضروری ترین اقدامات در جهت بستر سازی برای اصلاح الگوی مصرف فرآورده های خام دامی، تامین بهداشت و سلامت جامعه و تامین مواد پروتئینی سالم و بهداشتی می باشد.

 

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان زهک
  • کد خبر : 271621
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید