• 1400/10/21 - 11:12
  • تعداد بازدید : 11
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شهرستان هیرمند انجام شد:

واکسیناسیون جمعیت دامی و طیور بومی شهرستان هیرمند جهت مقابله با بیماری های تب مالت ، آبله ، تب برفکی و نیوکاسل

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان هیرمند بیان داشت: فاز جدید واکسیناسیون رایگان جمعیت دامی جهت مقابله با بیماری تب برفکی و بیماری نیوکاسل در جمعیت طیور بومی و همچنین واکسیناسیون دیگر دام ها علیه بیماری آبله و بروسلوز آغاز شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، رخشانی زاده، از واکسیناسیون رایگان جمعیت دام سبک و سنگین در شهرستان هیرمند به منظور پیشگیری از بیماری‌ های تب مالت و  تب برفکی به مدت یک ماه تا انجام کامل واکسیناسیون خبر داد.
وی افزود: به منظور اجرای کامل این طرح، با تلاش کارشناسان بهداشتی دامپزشکی،  واکسیناسیون و ایمن سازی جمعیت دامی با اولویت دام های عشایر و روستایی و همچنین دامداری های سنتی و نیمه صنعتی در دستور کار قرار دارد و بدیهی است همانند گذشته، همکاری موثر شوراها، دهیاران و دامداران منطقه در اجرای موثر این فاز نقش مهمی خواهد داشت.
رخشانی زاده اظهار داشت: از آغاز اجرای این طرح تا کنون بیش از 34 هزار  راس گوسفند و بز  علیه بیماری تب برفکی ، حدود 11 هزار راس گوسفند و بز علیه بیماری آبله، نزدیک به 500 راس گاو و گوساله و افزون بر 300 راس دام سبک علیه بیماری تب مالت،  10134  قطعه طیور خانگی علیه بیماری نیوکاسل واکسینه شدند و اجرای واکسیناسیون دام و طیور این شهرستان همچنان  توسط همکاران و کارشناسان پرتلاش دامپزشکی هیرمند در حال پیگیری و انجام است.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان هیرمند
  • کد خبر : 280687
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه