• 1400/01/05 - 11:35
  • تعداد بازدید : 45
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در ایام نوروز 1400 در شهرستان زابل انجام شد:

طرح نظارتی ویژه نوروز با تشکیل گشت مشترک جهت نظارت بر فرآورده های خام دامی

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زابل بیان داشت: در ایام نوروز با هدف نظارت بر روند تولید، توزیع و سلامت محصولات تولیدی واحدهای مرغداری شهرستان زابل، تیمی مشترک با حضور نمایندگان ادارات دامپزشکی، جهاد کشاورزی، صمت و فرمانداری تشکیل گردیده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر داریوش سرگزی گفت: این تیم نظارتی به صورت مستمر و در ساعات مختلف شبانه روز در حال فعالیت می باشد و تمامی این بازدید ها با رعایت کامل اصول امنیت زیستی و مطابق با شیوه نامه نظارت بر فعالیت مرغداری ها انجام می شود.

وی افزود: مرغ تولیدی واحدهای شهرستان پس از رسیدن به وزن مطلوب با مجوزهای صادره از سوی دامپزشکی به مقصد کشتارگاه طیور ارسال خواهد شد تا محصولی بهداشتی و سالم به دست مصرف کننده برسد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زابل عنوان داشت: در شهرستان زابل تعداد 9 واحد مرغداری از اواسط بهمن ماه سال گذشته اقدام به جوجه ریزی نموده اند که با اقدامات و آموزش های صورت گرفته موفق شدند دوره پرورش را بدون بروز بیماری و تلفات پشت سر گذاشته که محصول تولیدی این واحدها در فروردین ماه سال جاری در بازار  عرضه خواهد شد.

شایان ذکر است در شهرستان زابل پنج درمانگاه دامپزشکی، شش مرکز مایه کوبی و هفت داروخانه دامپزشکی با به کارگیری علم، امکانات و تجهیزات روز دامپزشکی پاسخگوی تولیدکنندگان و مرغداران منطقه هستند.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان زابل
  • کد خبر : 272604
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید