• 1401/01/23 - 07:05
  • تعداد بازدید : 23
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در راستای پیشگیری از انتشار بیماری های مشترک بین انسان و دام در شهرستان زهک صورت پذیرفت:

برگزاری جلسه مقابله با انتشار بیماری های مشترک

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان زهک از برگزاری جلسه مقابله با انتشار بیماری های مشترک در این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، علی رافع شیخی گفت: با عنایت به دستور اکید معاون وزیر و‌ رئیس سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر ورود تمامی دستگاه های مرتبط در بحث جلوگیری از پدیده نابهنجار کشتار های غیر مجاز دام و طیور اولین جلسه کارگروه مقابله با بیماری های مشترک با محوریت دو‌ موضوع مهم جلوگیری از کشتارهای غیر مجاز دام و‌ طیور و همچنین کنترل جمعیت سگ های بلا صاحب با حضور تمامی دستگاه های متولی در محل سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان زهک برگزار گردید.
در این جلسه، رافع شیخی ضمن ارائه گزارش عملکرد طرح ویژه تشدید نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی به صورت مبسوط به ارزیابی وضعیت بهداشتی مراکز عرضه گوشت قرمز در سطح این شهرستان پرداخت.
رئیس اداره دامپزشکی زهک اظهار داشت: صیانت از بهداشت و‌ سلامت عمومی جامعه که ارتباط مستقیم با پویایی سلامت و‌ اقتصاد جامعه دارد وظیفه تمامی دستگاه های متولی است و مقوله سلامت و تامین امنیت غذایی نیازمند هم افزایی و همراهی همه دستگاه های مرتبط می باشد.
گفتنی است در پایان با پیشنهاد اداره دامپزشکی، مقرر گردید اکیپ مشترک نظارت بهداشتی تشکیل و فعال شود تا با انجام بازدیدهای مدون و شناسایی افراد خاطی، موضوع معرفی متخلفین به مرجع قضایی در دستور کار اعضا قرار گیرد.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان زهک
  • کد خبر : 283915
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه