• 99/11/28 - 22:52
  • تعداد بازدید : 47
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در شهرستان چابهار انجام شد:

آغاز فعالیت آماده سازی مزارع پرورش میگو شهید صنعتی گواتر برای سال زراعی 1400-1399

با توجه به آغاز فعالیت آماده سازی مزارع پرورش میگو در سایت پرورشی شهید صنعتی گواتر برای سال زراعی 1399-1400 کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان چابهار بر روند اجرایی این عملیات نظارت بهداشتی دارند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، معاون مدیر کل و رئیس اداره دامپزشکی شهرستان چابهار از نظارت کارشناسان این اداره بر روند آماده سازی مزارع پرورش میگوی گواتر برای سال زراعی پیش رو (1399-1400) خبر داد.

دکتر میرلاشاری گفت: پس از پایان برداشت و از ابتدای مهرماه سال جاری آماده سازی مزارع پرورش میگوی گواتر آغاز شده است و کارشناسان دامپزشکی چابهار و اداره کل شیلات استان در قالب کارگروه فنی میگوی استان از روند آماده سازی این مزارع بازدید و در صورت آماده سازی مناسب و رعایت دستورالعمل های بهداشتی سازمان دامپزشکی کشور، مجوز بهداشتی فعالیت جهت ذخیره‌سازی پست لارو میگو در سال زراعی پیشرو برای آن مزرعه صادر می‌گردد.

وی افزود: شخم‌زنی، آهک پاشی، رعایت فیلتراسیون مناسب و از همه مهم‌تر برداشت و حذف خاک سیاه به عنوان ریسک فاکتورهای استرس‌زا در ایجاد بیماری های میگو و همچنین مهمترین آیتم‌ها در بحث کنترل بیمار های میگو به ویژه بیماری لکه سفید به شمار می آیند و با دقت و حساسیت بالا مد نظر کارشناسان دامپزشکی قرار می‌گیرند.

دکتر میرلاشاری ادامه داد: خوشبختانه با تلاش همکاران ما در سال زراعی گذشته سایت پرورش میگو گواتر از سوی سازمان دامپزشکی کشور به عنوان زون پاک و عاری از آلودگی به بیماری مهلک لکه سفید شناخته شد که این موضوع ناشی از اجرای دقیق و صحیح ضوابط بهداشتی-قرنطینه ای و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی می‌باشد و امید است با تلاش مجدانه کارشناسان دامپزشکی شهرستان چابهار در سال زراعی پیش رو به اهداف پیش‌بینی‌شده دست یافته و شاهد سال زراعی عاری از بیماری، توأم با افزایش حجم تولید و برداشت میگو باشیم که این نکته سبب ماندگاری سرمایه و به‌تبع آن افزایش اشتغال پایدار در منطقه می‌گردد.

گفتنی است، بنا بر پیش‌بینی کارشناسان در سال زراعی جدید، از 15 فروردین سال آینده لارو ریزی در مزارع آغاز و  بالغ  بر 1000 هکتار از مزارع سایت شهید صنعتی گواتر تحت کشت می رود که‌امید است بیش از 2500 تن میگو برداشت و روانه بازار های داخلی و خارجی شود.

  • گروه خبری : اخبار شهرستان صفحه اصلی,اخبار شهرستان چابهار
  • کد خبر : 271700
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید