• 1400/09/15 - 12:54
  • تعداد بازدید : 46
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
در سیستان و بلوچستان صورت پذیرفت:

فاز واکسیناسیون دام های روستایی وعشایری علیه بیماری تب برفکی آغاز شد

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان عنوان داشت: در این طرح بیش از ۱ میلیون راس دام سبک عشایری و روستایی و همچنین بیش از ۲۶هزار راس دام سنگین تحت پوشش واکسیناسیون تب برفکی قرار می گیرند.

  • به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر ویدا معزی گفت: بیماری تب برفکی یکی از بیماری های ویروسی با شیوع بالا در دام می باشد که در صورت عدم کنترل و پیشگیری سبب تحمیل هزینه های گزاف اقتصادی به تولید کنندگان و دامداران خواهد شد.
وی اذعان داشت: با انجام به موقع واکسیناسیون و رعایت مسائل بهداشتی و اصول امنیت زیستی و قرنطینه ای تا حد قابل قبولی می توان از شیوع و گسترش این بیماری جلوگیری کرد.
دکتر معزی اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان طرح واکسیناسیون دام های عشایری و روستایی علیه بیماری تب برفکی آغاز گردیده است که طی آن بیش از ۱میلیون  راس دام سبک عشایری و روستایی و همچنین افزون بر ۲۶ هزار راس دام سنگین تحت پوشش واکسیناسیون قرار می گیرند.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان از دامداران درخواست نمود تا برای اجرای موثر و پوشش مناسب واکسیناسیون همکاری لازم را با پرسنل ادارات دامپزشکی داشته باشند. 

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 279661
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه