• 1400/08/15 - 12:30
  • تعداد بازدید : 26
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در سیستان و بلوچستان بیان شد:

کشتار دام و طیور در تمامی کشور براساس موازین بهداشتی و شرعی است

مدیرکل دامپزشکی استان، معاون توسعه مدیریت و منابع، مسئول دفتر نماینده ولی فقیه، حراست اداره کل دامپزشکی استان در سفر به سراوان به همراه رئیس دامپزشکی این شهرستان با مولوی ساداتی امام جمعه اهل سنت و ریئس شورای سیاستگذاری علماء و ائمه جمعه اهل سنت سراوان دیدار داشتند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر مهدی حسینی در این دیدار، به ارائه  گزارشی از فعالیت دامپزشکی در حوزه های مختلف نظارت شرعی وبهداشتی، قرنطینه های دامی و رصد و پایش و کنترل بیماری های دامی و مشترک در استان و به خصوص شهرستان سراوان پرداخت.

وی اظهار داشت: سراوان باوجود داشتن کشتارگاه دام نیمه صنعتی و قابل قبول با معضل  زنده فروشی دام و طیور و کشتار غیر مجاز در معابر، کوچه وخیابان رو به رو است که نیاز به فرهنگ سازی و ایجاد بستر مناسب برای کشتار دام و طیور در کشتارگاه وتحت نظر کارشناسان بهداشتی و شرعی می باشد.

 مدیرکل دامپزشکی استان در راستای فرهنگ سازی متناسب با اهداف دامپزشکی در جامعه از مسئولین فرهنگی شهرستان به ویژه مولوی ساداتی وعلماء شهرستان خواست درخصوص مسائلی همچون تهیه فرآوردهای خام دامی از مراکزی تحت نظارت دامپزشکی که دارای مهر سلامت (ازکشتارگاه که ناظرشرعی وبهداشتی) بوده با استفاده از تریبون فرهنگی اطلاع رسانی و آگاه سازی عمومی نمایند.

درپایان، مولوی ساداتی ضمن تشکر از فعالیت های دامپزشکی عنوان داشت: طی بازدیدهایی که از چند کشتارگاه در مشهد داشتم برایم محرز شد کشتار دام  و طیور در کشتارگاه های کشور کاملا براساس موازین و دستورات اسلامی می باشد و ما وظیفه خود می دانیم به این موضوع توجه ویژه داشته باشیم و در جلسات شورا علما  به این مهم اشاره و تاکید خواهد شد و آماده هرگونه همکاری با مجموعه دامپزشکی بیش از بیش خواهیم بود.

 

  • گروه خبری : اخبار شهرستان سراوان,اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 278645
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه