• 1401/02/22 - 08:45
  • تعداد بازدید : 17
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در جلسه قرارگاه پدافند زیستی استان سیستان و بلوچستان بیان شد:

همه دستگاه ها برای پیشگیری از بحران و توزیع مناسب اقلام ضروری پیش بینی های لازم را انجام دهند

جلسه قرارگاه پدافند زیستی با حضور معاون امنیتی و انتظامی، دادیار حقوق عامه، مدیر کل پدافند غیرعامل و مدیر کل دامپزشکی استان و سایر اعضا تشکیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، این جلسه با توجه به آغاز طرح حذف ارز ترجیحی و سیاست مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه ها تشکیل گردید و از مسئولین دستگاه های اجرایی مرتبط درخواست شد تا دیده بانی انجام دهند و قبل از بروز بحران، عکس العمل و تمهیدات لازم را انجام و پیش بینی های ضروری را لحاظ نمایند.
در این جلسه، دکتر مهدی حسینی مدیر کل دامپزشکی استان گفت: باتوجه به حذف ارز ترجیحی و احتمال نقصان در روند توزیع برخی اقلام ضروری، زیرساخت مناسب  برای فعالیت کشتارگاه های دام و طیور در استان برای تولید گوشت قرمز و مرغ مصرفی مردم استان فراهم می باشد تا نیازمندی خود را به صورت فرآورده های بهداشتی و سالم، از طریق مراکز تحت نظارت دامپزشکی استان تامین نمایند. بدیهی است که امکان رصد قیمت ها توسط دستگاه های متولی و نیز خرید مردم با قیمت مصوب در مراکز مجاز و در شکل بهداشتی محصول مانند مرغ گرم و منجمد بسته بندی مقدور می باشد.
وی اظهار داشت: نقش دامپزشکی در تامین سلامت و امنیت غذایی جامعه است و در بحث تامین فرآورده های خام دامی مورد نیاز استان نیز وظیفه دامپزشکی همسو با سیاست های اقتصادی دولت، نظارت بهداشتی و شرعی بر روند تولید، توزیع و نگهداری این فرآورده هاست.
وی ادامه داد: از طرف دیگر دامپزشکی با نظارت بر روند جوجه ریزی مرغداری ها و پایش بیماری ها و ارسال به موقع مرغ تولیدی مرغداری ها به کشتارگاه طیور و نیز نظارت برعرضه ی آن در بازار، زمینه تولید و عرضه  گوشت و مرغ سالم و بهداشتی فراهم می نماید.
مدیرکل دامپزشکی استان از مردم خواست تا هرگونه تخلف بهداشتی در چرخه تولید تا عرضه ی فرآورده های خام دامی را به ادارات دامپزشکی شهرستان یا از طریق سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند تا پیگیری قانونی لازم به عمل آید.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 286007
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه