• 99/11/27 - 03:46
  • تعداد بازدید : 40
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان در دیدار با فرماندار شهرستان سراوان بیان داشت:

عملکرد دامپزشکی در شهرستان سراوان از اهمیت ویژه ای برخوردار است

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان و هیات بازرسی این اداره کل با فرماندار شهرستان سراوان دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دام‍پزشکی استان سیستان و بلوچستان، در این دیدار، دکتر مهدی حسینی ضمن تبریک انتصاب سعید تجلیلی به عنوان فرماندار شهرستان سراوان و آرزوی موفقیت برای ایشان به ارائه گزارشی از عملکرد دامپزشکی در حوزه های مختلف کاری پرداخت.

دکتر مهدی حسینی گفت: با توجه به این که در سال های گذشته بالغ بر 90 درصد آمار واردات دام به استان از طریق مرز کوهک شهرستان سراوان انجام شده است لذا علاوه بر عملکرد و وظایف درمانی و نظارتی دامپزشکی، بیشتر تاکید و توجه در این شهرستان بر فعالیت های قرنطینه ای بوده است که این مستلزم تلاش و کار سخت همکاران دامپزشکی برای کنترل و پیشگیری از شیوع و انتقال بیماری به جمعیت های دامی در استان و کشور است.

وی اظهار داشت: با عنایت به وقوع بیماری آنفلوانزای فوق حاد طیور در برخی مناطق کشور و با توجه به این که شهرستان سراوان از قطب های اصلی پرورش مرغ در استان  است می بایست در خصوص کنترل تردد کامیون های حمل غیرمجاز مرغ زنده و جمع آوری مراکز عرضه غیرمجاز مرغ زنده از سطح شهر، تمهیدات و برنامه های لازم اجرا گردد.

در ادامه، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان که به همراه تیمی از مجموعه جهاد کشاورزی، امور عشایری، شیلات و منابع طبیعی شهرستان در این دیدار حضور داشت، ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد و تلاش همکاران دامپزشکی در شهرستان سراوان، مطالب عنوان شده از سوی مدیرکل دامپزشکی استان را مهم دانست و بر آن تاکید کرد.

اسماعیل باران زهی، سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان سراوان نیز با بیان مطالبی در خصوص وظایف و عملکرد دامپزشکی این شهرستان و با اشاره به سختی شرایط کار، در راستای بهبود عملکرد و ارتقا سطح خدمت رسانی دامپزشکی سراوان، خواسته های خود از اداره کل دامپزشکی استان و مجموعه فرمانداری شهرستان را عنوان نمود.

در پایان، فرماندار شهرستان سراوان گفت: با توجه به حساسیت کار دامپزشکی و تاثیر عملکرد آن بر امنیت و سلامت غذایی جامعه و حفظ سرمایه های دامی کشور، در حد توان حمایت می کنیم و در خصوص مواردی همچون جمع آوری مراکز عرضه مرغ زنده، راه اندازی کشتارگاه دام و برخورد با کشتار غیر مجاز دام در معابر که از اهمیت بالایی برخوردار بوده و مستقیماً در پیشگیری از انتشار بیماری های مشترک بین انسان و دام و حفظ سلامت جامعه دخیل است همکاری های لازم را انجام می دهیم.

گفتنی است: در این جلسه اسماعیل بارانزهی به عنوان سرپرست جدید اداره دامپزشکی شهرستان سراوان معرفی شد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 271659
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید