• 1399/12/23 - 08:10
  • تعداد بازدید : 30
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
دراستان سیستان وبلوچستان انجام شد:

سمپاشی حدود 444 هزار راس دام و بیش از 435هزار متر مربع جایگاه دام

مدیر کل دامپزشکی استان سیستان وبلوچستان بیان داشت: از ابتدای سال 99 تاکنون، مساحتی بیش از 435هزار متر مربع جایگاه دام وطیور و همچنین تعدادی حدود 444 هزار راس دام در استان سیستان و بلوچستان علیه ناقلین بیماری تب خونریزی دهنده کریمه- کنگو سمپاشی و ضد عفونی گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر مهدی حسینی گفت: رعایت موارد بهداشتی و پیشگیری اولین راه مبارزه با وقوع و انتشار بیماری در جمعیت های دامی بوده، که یکی از نکات حائز اهمیت در این زمینه، سمپاشی جایگاه دام و بدن دام در فصل مناسب آن می باشد.

وی افزود:صاحبان دام و طیور روستایی، شهری و مراکز صنعتی در مواقع لزوم می توانند با مراجعه به ادارات و بخش های خصوصی دامپزشکی و استفاده از اطلاعات کارشناسان و توصیه های بهداشتی لازم و انجام اقدامات ضروری از جمله سم پاشی جایگاه دام و طیور، سلامت دام های خود را تضمین نمایند.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: عملیات سمپاشی دام ها و جایگاه های دامی به صورت طرح یا دوره ای با شروع فصل های مختلف سال انجام گردیده، که از ابتدای سال جاری تاکنون مساحتی بیش از 435 هزارمتر مربع جایگاه دام، و تعدادی حدود 444 هزار راس دام سمپاشی شده است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272341
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید