• 1400/02/11 - 14:19
  • تعداد بازدید : 18
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در سیستان و بلوچستان انجام شد:

در سال گذشته نزدیک به 18 میلیون قطعه جوجه ریزی در استان سیستان و بلوچستان انجام شد

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در سال 99 نزدیک به 18 میلیون قطعه جوجه ریزی در استان صورت پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر مسعود اصغری گفت: استان سیستان و بلوچستان دارای 73 واحد مرغداری پرورش طیور گوشتی فعال می باشد که در سال گذشته در راستای تامین نیاز استان به گوشت مرغ، افزون بر 17 میلیون و 600 هزار قطعه جوجه ریزی در این مرغداری ها انجام شد.

وی افزود: در فروردین ماه سال جاری نیز نزدیک به 800 هزار قطعه جوجه ریزی در مرغداری های استان صورت پذیرفته است.

دکتر اصغری اذعان داشت: مرغداران می بایست قبل و در حین هر دوره جوجه ریزی به رعایت نکات و تامین شرایط بهداشتی ارائه شده از سوی دامپزشکی توجه نمایند و مجوزهای لازم را از دامپزشکی اخذ نموده تا بتوانند دوره پرورشی موفق و عاری از بیماری را پشت سر بگذارند.

ایشان بیان داشت: توجه به برنامه واکسیناسیون و داروهای مورد نیاز جوجه ها در طی دوره پرورش و همچنین توجه به بروز علائم بیماری های واگیر و انجام واکنش سریع و  مناسب برای دستیابی به خروجی ایده آل ضروری است.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان گفت: مرغداران باید توجه نمایند که جهت دریافت مجوز و نهاده برای دوره های بعدی نیاز است تا مرغ پایان دوره خود را جهت کشتار روانه کشتارگاه های طیور نمایند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273528
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید