• 1400/10/22 - 09:44
  • تعداد بازدید : 25
  • زمان مطالعه : کمتر از یک دقیقه
از ابتدای سال جاری تاکنون:

حدود 27 هزار آزمایش در آزمایشگاه دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان انجام شده است

مسئول آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: در راستای تشخیص و کنترل بیماری های دامی و همچنین کنترل کیفیت فرآورده های خام دامی، از ابتدای سال جاری تاکنون نزدیک به 27 هزار مورد آزمایش انجام شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، روح الله زینلی مسئول آزمایشگاه اداره کل دامپزشکی استان گفت: در بحث کنترل و پیشگیری از بروز و شیوع و همچنین تشخیص و درمان بیماری های دامی، انجام آزمایشات مختلف از جمله آزمونهای کنترل کیفی مواد غذایی خام با منشاء دامی و خورراک دام، طیور و آبزیان وارداتی و صادراتی و همچنین تشخیص  بیماریهای دام ، طیور ، آبزیان و زنبور عسل و انجام آزمایشات پاتولوژی و میکرب شناسی تشخیصی بر اساس استانداردهای ملی و بین المللی در کمترین بازه زمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی افزود: سلامت و امنیت غذایی در جامعه بسیار حائز اهمیت است که این مهم نیازمند بازدید، نمونه برداری و انجام آزمایشات مربوطه برای تضمین سلامت محصولات و فرآورده های خامی دامی می باشد تا مردم بتوانند با اطمینان خاطر این محصولات را مصرف نمایند.

روح الله زینلی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 27 هزار مورد آزمون تشخیصی و کنترلی بر روی نمونه‏های دریافتی  در آزمایشگاه های دامپزشکی استان انجام شده است.

  • گروه خبری :
  • کد خبر : 280714
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه