• 1400/05/23 - 09:36
  • تعداد بازدید : 57
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در ایام عزاداری ماه محرم در سیستان و بلوچستان صورت پذیرفت:

تشدید نظارت های بهداشتی دامپزشکی استان در قالب ۶۰ اکیپ ثابت و سیار ویژه محرم

دکتر مسعود اصغری بیان داشت: با فرارسیدن ایام عزاداری ماه محرم دامپزشکی در سراسر کشور طرح تشدید نظارت بهداشتی بر دامهای ذبح شده در این ایام را اجرا می کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان، دکتر مسعود اصغری معاون سلامت این اداره کل گفت: در راستای نظارت بهداشتی موثر بر دام های ذبح شده و گوشت نذری در ایام محرم، همکاران و کارشناسان بهداشتی و شرعی دامپزشکی در ایام تاسوعا وعاشورا کشیک هستند و در قالب اکیپ های ثابت وسیار به بازرسی دامها و لاشه های کشتار شده می پردازند.

وی افزود: همچنین در این ایام کشتارگاه‌های دام هم آماده به کار می باشند و دام‌هایی که به کشتارگاه برده شوند را کشتار می نمایند که به این ترتیب همکاری کاملی با هیات ها در این ایام صورت می گیرد.

دکتر اصغری اظهار داشت: شهروندان در سراسر استان می توانند دام ها یا لاشه های ذبح شده و نذری را به ادارات دامپزشکی شهرستان ها برده و از سلامت آنها اطمینان حاصل نمایند ویا اینکه از طریق تماس با اداره دامپزشکی شهرستان درخواست بازرس نمایند تا در اسرع وقت بازرس بهداشتی دامپزشکی به محل موردنظر آنها اعزام ونسبت به معاینه دام یا لاشه اقدام نماید.

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان اذعان داشت: تمامی خدمات فوق به صورت رایگان می باشد و در استان سیستان وبلوچستان در این ایام ۹۳ نفر شامل دکتر دامپزشک، بازرس بهداشتی گوشت، وناظر ذبح شرعی در قالب ۶۰ اکیپ ثابت وسیار آماده خدمت رسانی می باشند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 276282
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه