• 1400/01/28 - 15:41
  • تعداد بازدید : 49
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان در اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان انجام شد:

تشدید تلاش های نظارتی دامپزشکی در راستای تامین امنیت و سلامت غذایی در ماه مبارک رمضان

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان بیان داشت: اداره کل دامپزشکی استان با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان با تشکیل 20 اکیپ ثابت و 26 اکیپ سیار نظارت بهداشتی در سطح استان با هدف انجام اقدامات لازم جهت بازدید و نظارت بر تولید و عرضه فرآورده های خام دامی بیش از پیش در تامین امنیت و سلامت غذایی جامعه می کوشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان، دکتر مهدی حسینی مدیرکل دامپرشکی استان گفت: با فرارسیدن ماه مبارک رمضان مصرف فرآورده خام دامی افزایش می یابد لذا نظارت بر عرضه محصولات سالم نیز بیش از پیش می بایست مورد توجه قرار گیرد که این مهم نیازمند تلاش و دقت مضاعف کارشناسان نظارت بهداشتی دامپزشکی است.
وی افزود: با توجه به اهمیت مصرف غذا و فرآورده خام دامی سالم و بهداشتی در این ایام و همچنین با توجه به بحران شیوع ویروس کووید 19، تشدید نظارت کارشناسان دامپزشکی بسیار حائز اهمیت و کمک کننده خواهد بود که در این راستا اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اقدام به تشکیل 46 اکیپ سیار و ثابت نظارت بهداشتی متشکل از 75 نفر نیروی متخصص و کارآزموده در سطح استان نموده است.
مدیرکل دامپزشکی استان اذعان داشت: امید است با تلاش مستمر و پیوسته کارشناسان این اداره و رعایت نکات بهداشتی توصیه شده از سوی دامپزشکی در مراکز تولید و عرضه فرآورده های خام دامی و  همچنین دقت به توصیه های بهداشتی از سوی مردم در تهیه فرآورده مورد نیاز خود سفره های افطار و سحری سالم و با کیفیتی داشته باشیم.
در پایان دکتر مهدی حسینی از مردم خواست برای حفظ سلامت خود و خانواده شان به ویژه در این ماه به نکات و توصیه های بهداشتی ارائه شده از سوی کارشناسان این اداره توجه و در خرید فرآورده های خام دامی مورد نیاز خود دقت کافی نمایند و درصورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق سامانه 1512 به اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273155
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید