• 1400/07/14 - 11:50
  • تعداد بازدید : 43
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
به مناسبت 14 مهر و پنجمین روز از هفته دامپزشکی در سیستان و بلوچستان انجام شد:

بازدید دکتر مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی از اداره کل دامپزشکی استان

دکتر مالکی نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی به مناسبت 14 مهر، روز ملی دامپزشکی در اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان حاضر شد و ضمن بازدید از فعالیت های بخش های مختلف با همکاران این اداره دیدار داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، در این جلسه، دکتر مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک 14 مهر به ارائه گزارشی از اقدامات و فعالیت های شاخص دامپزشکی در استان پرداخت و گفت: همکاران ما در دامپزشکی استان در شرایط سخت بیماری کرونا با عملکردی جهادی و بدون هیچ چشم داشتی در راستای انجام وظایف و مسئولیت های محوله از جمله حفظ سرمایه های دامی و تامین امنیت و سلامت غذایی در سطح جامعه، مسئولانه کوشیده اند به عنوان شاخص ترین این اقدامات می توان به واکسیناسیون بیش از 3 میلیون راس دام در چهار طرح واکسیناسیون علیه بیماری PPR، لمپی اسکین، آبله و هاری اشاره کرد.

ایشان در ادامه، کمبودها، چالش ها و مشکلات موجود در حوزه دامپزشکی استان از جمله تجهیز آزمایشگاه های دامپزشکی استان و تاثیر آن در رونق صادرات و واردات و به خصوص صادرات آبزیان و میگو را مطرح ساخت.

دکتر عبدالرب گلدرزهی رئیس نظام دامپزشکی استان نیز ضمن عرض خیر مقدم و تبریک 14 مهر به ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد نظام دامپزشکی استان پرداخت و همچنین چالش ها و مشکلات موجود در زمینه دامپزشکی در بخش خصوصی را مطرح ساخت.

در پایان، دکتر مالکی، با عرض تبریک روز ملی دامپزشکی به همکاران و فعالین در حوزه دامپزشکی و محجوب و محبوب خواندن ایشان عنوان داشت: سبد غذایی مردم موضوعی بسیار حساس است آنچنان که اگر همه چیز در حال پیشرفت باشد اما از سبد غذایی غافل شد این پیشرفت ها ارزشی ندارد و اعتقادم بر این است که سازمان دامپزشکی با سلامت و امنیت غذایی مترادف است.

در ادامه، ایشان ابراز داشت: از آنجا که مهمترین تاثیرگذاری ها در کشور از سوی استان های مرزی است و در این استان ها و به خصوص استان ما مسائل و مشکلات باید به صورت ساختاری و کارشناسی پیگیری و حل شود هر گونه خدمتی که در زمینه کمک به مسائل و مشکلات نیاز و در توان من باشد انجام خواهم داد.

شایان ذکر است در پایان جلسه از همکاران و دامپزشکان برتر بخش خصوصی و دولتی با اهدا لوح، تقدیر و قدردانی شد.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277594
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه