• 1399/12/17 - 00:56
  • تعداد بازدید : 35
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در استان سیستان و بلوچستان انجام شد:

ایمن سازی بیش از 3 میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری های دامی

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان بیان داشت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 3میلیون و 500 هزار راس دام علیه بیماری های مختلف دامی واکسینه و ایمن شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر مهدی حسینی گفت: کنترل و پیشگیری از بروز و وقوع بیماری همیشه مقدم بر درمان بوده است و از خسارات و تلفات ناشی از رخداد بیماری به شدت می کاهد که از جمله موثرترین اقدامات در این خصوص می توان به واکسیناسیون جمعیت های دامی علیه بیماری های خطرناک واگیر دامی و مشترک بین انسان و دام اشاره کرد.

وی افزود: روستائیان و دامداران می بایست به برنامه واکسیناسیون دام های خود اهمیت داده و به صورت موثر و به موقع آن را انجام دهند و در این خصوص همکاری لازم را با کارشناسان دامپزشکی داشته باشند، در مواقع نیاز به مراکز درمانی و کلینیک های دامپزشکی مراجعه نمایند و توصیه های بهداشتی دامپزشکی را جدی گرفته و اقدامات لازم را انجام دهند تا از سلامت دام خود مطمئن شده و از خسارات و تلفات ناشی از بیماری های دامی در امان بمانند.

مدیرکل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: واکسیناسیون علیه بیماری های مختلف دامی شرایط و زمان مخصوص به خود را می طلبد که در صورت عدم رعایت این شرایط و در زمان نامناسب، دستیابی به نتیجه مطلوب میسر نخواهد بود؛ از این رو کارشناسان بهداشتی دامپزشکی طبق برنامه و در زمان مناسب اقدام به اجرای فاز های مختلف واکسیناسیون علیه بیماری های دامی نموده و آماده ارائه خدمات بهداشتی به دامداران و روستائیان هستند.

دکتر مهدی حسینی عنوان داشت: در راستای حفظ سلامت و تامین بهداشت جمعیت های دامی، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 3 میلیون و 500 هزار راس دام در استان علیه بیماری های محتلف دامی واکسینه شده اند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 272147
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید