• 1401/02/12 - 11:39
  • تعداد بازدید : 16
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
از ابتدای سال جاری تاکنون دراستان سیستان و بلوچستان انجام شد:

انجام واکسیناسیون بیش از ۱۷ هزار راس دام سنگین در استان بر علیه بیماری لمپی اسکین

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان از ایمن سازی افزون بر ۱۷ هزار راس دام سنگین علیه بیماری لمپی اسکین از ابتدای سال جاری تاکنون در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی سیستان‌ و بلوچستان، دکتر ویدا معزی رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی گفت: با توجه به افزایش دما و شروع فصل فعالیت حشرات و ناقلین بیماری ها (کنه، پشه و مگس های گزنده) و همچنین افزایش خطر شیوع بیماری های منتقله از حشرات از جمله لمپی اسکین و تب سه روزه، لازم است دامداران نسبت به ایمن سازی دام های خود با انجام واکسیناسیون  بر علیه بیماری های واگیر از قبیل لمپی اسکین از طریق همکاری با اکیپ های اعزامی دامپزشکی اقدام نمایند.  
وی افزود: دامداران و روستائیان بایست هرگونه علائم مشکوک به بیماری در دام را سریعاً به کلینیک ها و ادارات دامپزشکی گزارش داده و جهت کنترل جمعیت حشرات و ناقلین بیماری ها نسبت به مدیریت کود (از جمله جمع آوری کود بهاربندها، فرآوری کود و ...) خشک کردن پساب، مدیریت فاضلاب، سم پاشی دوره ای دام و جایگاه آن اقدام نمایند. 
دکتر معزی عنوان داشت: از ابتدای سال تا کنون افزون بر ۱۷ هزار راس دام سنگین در استان علیه بیماری لمپی اسکین توسط مراکز مایه کوبی بخش خصوصی در قالب خرید خدمت و همچنین توسط بخش دولتی به صوت رایگان  واکسینه شده اند.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 285731
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه