• 1400/06/07 - 11:25
  • تعداد بازدید : 62
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
در سیستان و بلوچستان انجام شد:

انجام بیش از ۸هزار تست سل و بروسلوز در جمعیت دامی استان

رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۶هزارتست سل و افزون بر ۲هزار تست بروسلوز در جمعیت دام سنگین استان صورت پذیرفته است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، دکتر ویدا معزی گفت: رصد و پایش بیماری های خطرناک و واگیر در جمعیت های دامی از ابتدایی ترین راه های مبارزه با بروز و شیوع بیماری و پیشگیری از خسارات اقتصادی ناشی از آن است.
وی افزود: در این راستا، از ابتدای سال جاری تا کنون افزون بر ۲۱۰ هزار مورد رصد و پایش بیماری در جمعیت های دامی استان انجام شده است که در تشخیص و کنترل به موقع بیماری های خطرناک و واگیر و حفظ و حراست از سرمایه های دامی بسیار موثر می باشد.
دکتر معزی اذعان داشت: از جمله بیماری های مسری و خطرناک در جمعیت دام سنگین بیماری های سل و بروسلوز میباشد که علاوه بر خسارت اقتصادی سنگین، سلامت جمعیت انسانی را نیز به خطر می اندازد چرا که از جمله بیماریی های مشترک بین انسان و دام است و به همین دلیل طبق برنامه ریزی مستمر و منظم مورد نمونه برداری و رصد و پایش قرار میگیرد.
رئیس اداره بهداشت و مدیریت بیماری های دامی اداره کل دامپزشکی استان ابراز داشت: بنا به دلایل ذکر شده در بالا، از ابتدای سال جاری تا کنون در خصوص تشخیص بیماری  سل بیش از ۶ هزار تست و همچنین در تشخیص بیماری بروسلوز افزون بر ۲هزار تست در جمعیت دام سنگین استان انجام شده است.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 276532
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه