• 1400/07/20 - 13:18
  • تعداد بازدید : 27
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
معاون استاندار و فرماندار ویژه ایرانشهر در جلسه با مسئولین دامپزشکی استان بیان داشت:

امنیت غذایی به اندازه امنیت مرز و امنیت فیزیکی اهمیت دارد

جلسه ای با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر در دفتر ایشان با مدیر کل و مسئولین استانی دامپزشکی و رئیس اداره دامپزشکی این شهرستان در خصوصی بررسی و هماهنگی پیرامون مسائل حوزه دامپزشکی شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، در ابتدای جلسه، دکتر سید محمد امین حسینی رئیس اداره دامپزشکی ایرانشهر گزارشی از عملکرد ۶ ماهه ابتدای سالجاری در شرایط خاص کرونایی در بحث کنترل و پیشگیری از بیماری ها و نظارت های سطح شهرستان ارائه نمود و همچنین اهم اقدامات انجام شده در خصوص راه اندازی کشتارگاه دام و کشتارگاه طیور در شهرستان را عنوان داشت.
در ادامه، دکتر مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان، در خصوص اهمیت و حساسیت مسائل مرتبط با دامپزشکی و عملکرد مطلوب شهرستان ایرانشهر به ویژه در شرایط خاص بیماری کرونا و حجم بالای کار موجود در بحث طرح بین المللی پیشگیری و کنترل طاعون نشخوارکنندگان کوچک، کنترل و پیشگیری بیماری لمپی اسکین، آبله و همچنین نظارت های بهداشتی به عمل آمده از مراکز تولید و عرضه در سطح شهرستان مطالبی را بیان داشت.
حجت الاسلام والمسلمین شریفی نیک مسئول دفتر ولی فقیه در دامپزشکی استان نیز به ارائه مباحثی در خصوص ذبح شرعی پرداخت و این اطمینان را به مردم دادند که محصولات و فرآورده های خام دامی که در مراکز تحت نظارت دامپزشکی تولید و عرضه می شود سالم، بهداشتی و حلال است.
در پایان، شعبانی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ایرانشهر، عملکرد همکاران دامپزشکی را متعهدانه و با حساسیت بالا عنوان نمود و گفت: به رغم شرایط متشنج بازار و جبهه گیری هایی که از سمت افراد سودجو علیه هرگونه معدوم سازی و فعالیت نظارتی وجود دارد پرسنل دامپزشکی امین و صادقانه خدمت رسانی می نمایند و اعتقاد ما در حوزه دامپزشکی این است که با ۲۰ درصد هزینه میتوان ۸۰ درصد صرفه جویی در حوزه درمان داشت.
وی اظهار داشت: در حوزه دامپزشکی و در راستای دستیابی به اهداف و رسالت های این حوزه میتوان با هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی کمک بزرگی انجام داد و ایجاد این تعامل و همراهی بین دستگاهی وظیفه فرمانداری است.
شعبانی ادامه داد: امنیت غذایی از اهمیتی همچون امنیت مرزی و فیزیکی برخوردار است و با توجه به شرایط جغرافیایی و مرکزیت شهرستان ایرانشهر، می بایست به صورت یک قطب دیده شود تا بتوان از این طریق شهرستان های اطراف را نیز تحت پوشش قرار داد.

 

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 277871
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

لینک کوتاه