• 1400/01/24 - 12:12
  • تعداد بازدید : 46
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
در جلسه شورای پدافند غیرعامل دامپزشکی سیستان و بلوچستان بیان شد:

اقدامات و خدمات بهداشتی دامپزشکی ذاتاً ملاحظات پدافندی دارد و رعایت و توجه به پدافند غیر عامل در انجام وظایف و اقدامات آن از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: کلیه اقدامات دامپزشکی به خصوص پیشگیری، کنترل و ریشه کنی بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام مرتبط با پدافند غیرعامل می باشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان سیستان و بلوچستان، جلسه پدافند غیر عامل با حضور اعضای شورای پدافند غیرعامل اداره کل دامپزشکی و مدیرکل و دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار گردید.

در این جلسه دکتر مهدی حسینی مدیرکل دامپزشکی استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک و پربرکت رمضان بیان داشت: هر اقدام غیرمصلحانه ای که باعث کاهش آسیب پذیری در برابر حملات دشمن گردد پدافند غیرعامل نامیده می شود و وظایف دامپزشکی که در راستای حفظ و حراست از سرمایه های دامی کشور، تامین سلامت و امنیت غذایی و ارتقاء بهداشت جامعه می باشد و همچنین اقدامات اصلی آن از جمله کنترل و ریشه کنی بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام در جمعیت های دامی، ارتباط مستقیم و حداکثری با پدافند غیرعامل دارد.

وی افزود: از جمله اقدامات دیگر دامپزشکی در زمینه مقابله با بیماری های خطرناک و واگیر دامی، واکسیناسیون هدفمند در برابر این بیماری هاست که می توان از طریق رصد و پایش مستمر و در نظر گرفتن فاکتور هایی از جمله شرایط منطقه و سابقه بیماری در آن اعتبارات و امکانات موجود را به صورت هدفمند و موثر به کار برد و با هزینه کردن منابع صرفه جویی شده در زمینه کنترل و پیشگیری، پیشتر از بیماری حرکت کرد و از خسارات و تهدیدات ناشی از آن پیشگیری نمود.

دکتر حسینی اذعان داشت: دامپزشکی با توجه به وظایف و مسئولیت هایی که بر عهده دارد در بسیاری از موارد نیاز به همکاری بین بخشی و همفکری با اداره پدافند غیرعامل دارد از جمله نیاز به برگزاری دوره های آموزشی به خصوص برای نیروهای جدید الورود، همکاری در رایزنی برای احداث و تجهیز مراکز تشخیصی کنترلی و آزمایشگاه، احداث انبار های استاندارد در گمرکات و اسکله از طریق ادارات ذی ربط و مواردی از این قبیل که در راستای دستورالعمل های پدافند غیرعامل و همچنین وظایف ذاتی دامپزشکی موثر است.

در ادامه جلسه، مدیرکل و دبیر شورای پدافند غیرعامل استان با توجه و دقت به مسائل بیان شده از سوی اعضای شورای پدافند غیرعامل دامپزشکی اظهار داشت: دامپزشکی ذاتاً ملاحظات پدافندی دارد و اندیشیدن در خصوص ملاحظات و نکات بهداشتی و امنیتی در رابطه با تاثیر و تاثر پیرامونی در حوزه ی دامپزشکی از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده چرا که با سلامت غذایی جامعه و حفظ و حراست از سرمایه های دامی که پس از نفت مهمترین سرمایه کشور می باشد در ارتباط است.

  • گروه خبری : اخبار اسلایدر
  • کد خبر : 273045
کلمات کلیدی
pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

pusiba روابط عمومی استان سیستان و بلوچستان

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید